Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023

 

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego…
Dzisiaj cały Kościół czci tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Jest to tajemnica miłości Ojca i Syna, która uosabia się w Duchu Świętym i która z ogromnej obfitości ogarnia także każdego człowieka i cały świat.

 

Rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe: W niedziele – o godz. 15:40, w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej. W Boże Ciało w czasie procesji!

 

  • W środę – wspomnienie św. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka
  • W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
    Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne

 

W Boże Ciało (czwartek, 4.VI), po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy w kierunku Ujazdu. Ołtarz I – parking Lewiatan Przygotowują: ul. Jurajska, ul. Modrzewiowa, ul. Krótka Ołtarz II – estrada na boisku Przygotowują: ul. Kluczwody, ul. Sosnowa, ul. Świerkowa, ul. Widokowa Ołtarz III – remiza OSP Przygotowują: ul. Ogrodowa, ul. Smocza, członkowie OSP Ujazd Ołtarz IV – kościół Przygotowują: ul. Różana, ul. Zielona, ul. Tatrzańska

Proszę także o udekorowanie domów i trasy procesji / dekoracje do zabrania / Tradycyjnie zwracam się do Panów strażaków o zabezpieczenie przejścia procesji i niesienie baldachimu; Panie z Róż Różańcowych proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej (z każdej Róży po jednym odcinku drogi Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnie wyznaczonych miejscach. Zapraszam …poczty sztandarowe …Zapraszam dzieci I komunijne, i rocznicowe wraz z Rodzicami …Ojców dzieci I komunijnych proszę o niesienie figury św. Michała Archanioła i feretronów św. Faustyny i św. Jana Pawła II …Zapraszam młodzież bierzmowaną do niesienia feretronu Błog. Fatimy oraz franciszkańskiego różanca …Zapraszam dzieci do sypania płatkówkwiatowych przed Najświętszym Sakramentem …dzieci przedszkolnych z dzwoneczkami …Litania do Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w czasie procesji. Msza św. z godz. 10.00 będzie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji, ok. g. 10.30- 10.40. Nie ma Mszy popołudniowej o g. 16.00!

Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania do Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.

 

Dziękuje jeszcze raz Ks. dr Adamowi Trzaska – kapelanowi Hospicjum św. Łazarza w Krakowie Nowej Hucie za świadectwo wiary i piękne Słowo Boże! Dzisiejsza składka przeznaczona na wsparcie Hospicjum św. Łazarza w Krakowie!

 

We wtorek pielgrzymka dzieci I komunijnych do Kalwarii Zebrzydowskiej g. 8.00 do 15.30 …są wolne miejsca w autokarze …koszt od osoby 22 PLN… zapisy w zakrystii

 

Dziękuję bardzo Paniom i Panom z ul. Kluczwody 1b/3, 17,19 za wczorajszą troskę się o czystość kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę.
W następnym tygodniu w sobotę ok. 9.00 rano zapraszam przedstawicieli rodzin: z ul. Kluczwody 33,37,42,44,48,54