Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

 

Wraz z całym Kościołem modlimy się o tak potrzebne nam wszystkim dary: mądrości i rozumu, rady i męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.

 

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 15.30. W tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej (g. 18.30; w środy o godz. 8.30)

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA
    Jest to Święto Patronalne naszej parafii i kościoła. Serdecznie zapraszam na Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. porannej. W czasie procesji będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Sumę o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. dr Adam Trzaska – kapelan Hospicjum św. Łazarza w Krakowie Nowej Hucie. Zapraszam członkinie Żywego Różańca do modlitwy /Różaniec za Parafie o g. 17.20/
    Zapraszam OSP Brzezie i OSP Ujazd ..poczty sztandarowe …Zapraszam dzieci I komunijne i Rocznicowe wraz z Rodzicami …Ojców dzieci rocznicowych proszę o niesienie figury św. Michała Archanioła i feretronów św. Faustyny i św. Jana Pawła II …Zapraszam młodzież bierzmowaną do niesienia feretronu błog. Dzieci Fatimy oraz franciszkańskiego różańca przedstawicielki z każdej Róży Różańcowej proszę o niesienie figury Matki Bożej ….Zapraszam dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem…dzieci przedszkolnych z dzwoneczkami …Litania do Matki Bożej będzie śpiewana w czasie procesji. Panów strażaków proszę o niesienie baldachimu. Przybądźmy z miłości do Matki Bożej, która roztacza nad nami czułą opiekę i oczekuje na swoje dzieci. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • W czwartek – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Dziękuję Panu Józefowi Szumcowi za wymalowanie i konserwację figury NMP z Lourdes i prace wokół naszej świątyni wraz z Panem Zdzisławem Sową.

 

Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci klas IV za przygotowanie i wysprświątyni.szej świątyni. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli mieszkańców z ul. Kluczwody 1B/3, 1/4, 10,17,19,20

 

Ks. Ryszard