Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

 

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!
Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

 

Msze święte dzisiaj 6.00 / REZUREKCJA / 10.00 i 16.00 jutro – w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy o godz. 8.00, 10.00 i 16.00.

Poniedziałkowa składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 

W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. W czasie Mszy świętych odmówimy akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia (składka przeznaczona na potrzeby Caritas). W najbliższy czwartek po Mszy św. ok. 18.30 konferencja – adoracja wynagradzająca za grzechy zaniedbań w wychowywaniu religijnym dzieci przez Rodziców. Zapraszam WSZYSTKICH RODZICÓW, aby błagać o Miłosierdzie Boże!

 

Bóg zapłać tym, którzy uczestniczyli w misjach -rekolekcjach parafialnych, a następnie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego poprzez zaangażowanie w liturgii, przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Państwu Worytkiewiczom i Wszystkim /ZAANGAŻOWANYM I OFIARODAWCOM/, którzy przyczynili się do pięknego wystroju Grobu Pana Jezusa!

 

Boże …wynagradzaj ofiarowany czas teraz i w wieczności… Dziękuję Paniom i Panom za poświęcony czas i trud przy powstawaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Paniom za piękną dekorację świąteczną. Ministrantom i lektorom za ofiarną służbę i czuwanie przy Ciemnicy i Grobie Pana Jezusa. Panom Strażakom z Brzezia i Ujazdu za czuwanie przy Grobie Pańskim, udział w Wigilii Paschalnej i Procesji Rezurekcyjnej z pocztami sztandarowymi oraz za niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkim Parafianom i gościom za udział w czuwaniach i liturgii.

Dziękuję bardzo za wczorajszy dyżur Rodzinom z domów ul. Szlacheckiej 54,56,58,62,66,68, 76, 84 i złożoną ofiarę na fundusz sprzątający. W najbliższą sobotę, 15.IV, proszę o podjęcie dyżuru mieszkańców ul. Szlacheckiej 133,157 …ul. Kulki 9 oraz ul. Piaski.

Pani Marita Benke -Gajda – artystce plastyk i pani Teodorze Wojciechowskiej Wawrzyk – artystce plastyk bardzo dziękuję za pomoc w rozstrzygnięciu konkursu na najpiękniejszą palmę…

 

Vademecum katolika to zbiór porad prawnych, które przydadzą się każdemu katolikowi, którego prawa są naruszane. Do Instytutu Ordo Iuris zgłaszają się tysiące osób z prośbą o wsparcie dotyczące takich kwestii jak ograniczanie konstytucyjnie gwarantowanej wolności sumienia i wyznania czy ograniczanie dostępu do sakramentów i utrudnianie praktykowania religii. Ostatnia dekada to również coraz częstsze ataki na chrześcijan, ich miejsca kultu oraz symbolikę religijną. Każdy katolik powinien wiedzieć, jakie są jego prawa oraz jak zachować się w takich sytuacjach. Właśnie dlatego powstał Vademecum katolika, który można bezpłatnie pobrać poprzez wypełnienie formularza na stronie Ordo Iuris.

 

Parafianom i Gościom życzę Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Ks. Ryszard Barański