Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023

 

Dzisiejszej niedzieli gościmy Jego Ekscelencje ks. bp. Roberta Chrząszcza – biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej, który w czasie wizytacji biskupiej udzieli sakramentu bierzmowania 31 młodym parafianom i parafiankom z naszej Wspólnoty.

 

W najbliższą sobotę 1 kwietnia 2023, rozpoczynamy misje parafialne.

 

Drodzy Parafianie!

Niejednokrotnie przeżywaliśmy wydarzenia, które głęboko zapadły w nasze serca tylko dlatego, że byliśmy w nie zaangażowani umysłem, wolą i uczuciami. Tak było za pontyfikatu św. Jana Pawła II gdy umacniał nasz Naród na drodze do wolności i naszej suwerenności. Święty Jan
Paweł II to niekwestionowany duchowy przewodnik kilku pokoleń Polaków. Dziś jego świętość i zasługi dla Kościoła i Ojczyzny są podważane. – Ten marsz ta procesja pokutna – ma być taką wymierną odpowiedzą na różnego rodzaju ataki, a przede wszystkim takim jasnym punktem
przypominającym, jakie jest nauczanie papieża, jakie jest dziedzictwo, jaka jest spuścizna Jan Pawła II – Dla wielu Polaków Jan Paweł II pozostaje niekwestionowanym autorytetem.

Marsz papieski – marsz Modlitewno pokutny – odbędzie się w Niedziele Palmową. Zbiórka o godz. 9:00 na parkingu przy szkole – Przejdziemy ulica Narodową za zgodą odpowiednich władz Starostwa Powiatowego Urzędu Gminy oraz Policji Powiatu i Jednostki w Zabierzowie. Proszę o zabranie kwiatów, zniczy złożymy je przy dębie papieskim, przy kościele! Procesja – Marsz Modlitewny zakończy się mszą świętą w kościele o g.10.00

Sobota 1 kwietnia 2023

10.00-11.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (możliwość spowiedzi seniorów i chorych)
11.00 – Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia.
18.00 – Msza św. z nauką

Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie”.

Palmy przypominają nie tylko uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, ale są też zapowiedzią Jego męki i zmartwychwstania. Palma jest symbolem zwycięstwa nad śmiercią i cierpieniem, przynosi nadzieję życia. Nie rezygnujmy ze zwyczaju przygotowania palmy wielkanocnej. Niech w tak trudnym dla nas okresie, będzie ona w naszych domach szczególnym znakiem nadziei i zwycięstwa.

 

NIEDZIELA 2 kwietnia 2023 Na krętych drogach życia

8.00 – Msza św. z uroczystą intronizacją Pisma Świętego i zapaleniem Paschału.
9.00 – Procesja pokutna w rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca na przywitanie figury św. Michała Archanioła /początek na parkingu przy szkole podstawowej im. Tadeusza Kościuszki/
10.00 – Msza św. z nauką misyjną
15.00 – Gorzkie Żale
16.00 – Msza św. z nauką misyjną
19.00 – Apel Jasnogórski połączony z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Michała Archanioła i św. JP II

 

PONIEDZIAŁEK 3 kwietnia 2023 Powrót w ramiona miłosiernego Ojca

8.00 – Msza św. z nauką misyjną / rachunek sumienia/
9.15 – 11.30 –Czas przewidziany dla uczniów Szkoły Podstawowej
17.25– Różaniec misyjny
18.00 – Msza św. z nauką misyjną/ rachunek sumienia/
19.00 – Misyjna Droga Krzyżowa zakończona Apelem Jasnogórskim

 

WTOREK 4 kwietnia 2023 Miłosierni na wzór miłosiernego Ojca

8.00 – Msza św. z nauką misyjną /modlitwa przebaczenia /
9.00 – 11.00 – Spowiedź św. dla dzieci i dorosłych
15.00 -18.00 – Spowiedź św. / popołudniowa /
16.00 -16.30 przerwa w spowiedzi
17.25 – Różaniec
18.00 – Msza św. z nauką misyjną /modlitwa przebaczenia /
19.00 – Apel Jasnogórski

 

ŚRODA 5 kwietnia 2023 Jesteśmy dziećmi Bożymi

8.00 – Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu chrztu świętego.
9.15 – 11.30 – czas przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej
17.30 – Różaniec misyjny.
18.00 – Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu chrztu świętego.
19.00 – Spotkanie misyjne dla młodzieży. Apel Jasnogórski.

 

Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tych duchowych ćwiczeniach wielkopostnych. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie parafialnej. Można także zabrać egzemplarz ze stolika przy wyjściu z kościoła.

 

Wszystkich starszych i chorych zapraszam na Mszę św. organizowaną specjalnie dla nich, w sobotę o 11.00. Od godz. 10.00 będzie okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Proszę o świadczenie pomocy chorym w dotarciu do świątyni.
Odwiedziny chorych pozostających w domach będą miały miejsce od godz. 8.30 Proszę o zgłaszanie chorych w tygodniu telefonicznie!

 

Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00 … Msza św. sprawowana jest zaraz po Gorzkich Żalach!

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta- następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30

 

Można nabywać obok zakrystii cukrowe Baranki Wielkanocne (ofiary przeznaczone są za pośrednictwem Caritas dla biednych i potrzebujących).

 

Bóg zapłać za ofiary na składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, które wyniosły 3 580,90 PLN. Składam najserdeczniejsze podziękowania Rodzicom kandydatów do bierzmowania za wsparcie i złożoną ofiarę jako DAR OŁTARZA na pokrycie kosztów zużycia prądu i ogrzewania, przygotowanie świątyni, wystrój ołtarza oraz ofiarowane kwiaty!

 

W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin: ul. Szlachecka 58,62,66,68,89,99,101 Jest wyznaczonych więcej nr, ponieważ w planie porządków jest też mycie okien w kościele. Bardzo proszę, by rozpocząć dyżur w sobotę o godz. 12.00 (okna można umyć w innym dogodnym terminie).

 

Ks. Ryszard