Ogłoszenia Parafialne

ŚWIĘTE MISJE – REKOLEKCJE 01 – 05 kwietnia 2023

Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Brzeziu k / Zabierzowa ul. Narodowa 114

 

Sobota 1 kwietnia 2023

10.00-11.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU (możliwość spowiedzi seniorów i chorych)
11.00 – Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia.
18.00 – Msza św. z nauką

Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie”.

Palmy przypominają nie tylko uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, ale są też zapowiedzią Jego męki i zmartwychwstania. Palma jest symbolem zwycięstwa nad śmiercią i cierpieniem, przynosi nadzieję życia. Nie rezygnujmy ze zwyczaju przygotowania palmy wielkanocnej. Niech w tak trudnym dla nas okresie, będzie ona w naszych domach szczególnym znakiem nadziei i zwycięstwa.

 

NIEDZIELA 2 kwietnia 2023 Na krętych drogach życia

8.00 – Msza św. z uroczystą intronizacją Pisma Świętego i zapaleniem Paschału.
9.00 – Procesja pokutna w rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca na przywitanie figury św. Michała Archanioła /początek na parkingu przy szkole podstawowej im. Tadeusza Kościuszki/
10.00 – Msza św. z nauką misyjną
15.00 – Gorzkie Żale
16.00 – Msza św. z nauką misyjną
19.00 – Apel Jasnogórski połączony z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem św. Michała Archanioła i św. JP II

 

PONIEDZIAŁEK 3 kwietnia 2023 Powrót w ramiona miłosiernego Ojca

8.00 – Msza św. z nauką misyjną / rachunek sumienia/
9.15 – 11.30 –Czas przewidziany dla uczniów Szkoły Podstawowej
17.25– Różaniec misyjny
18.00 – Msza św. z nauką misyjną/ rachunek sumienia/
19.00 – Misyjna Droga Krzyżowa zakończona Apelem Jasnogórskim

 

WTOREK 4 kwietnia 2023 Miłosierni na wzór miłosiernego Ojca

8.00 – Msza św. z nauką misyjną /modlitwa przebaczenia /
9.00 – 11.00 – Spowiedź św. dla dzieci i dorosłych
15.00 -18.00 – Spowiedź św. / popołudniowa /
16.00 -16.30 przerwa w spowiedzi
17.25 – Różaniec
18.00 – Msza św. z nauką misyjną /modlitwa przebaczenia /
19.00 – Apel Jasnogórski

 

ŚRODA 5 kwietnia 2023 Jesteśmy dziećmi Bożymi

8.00 – Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu chrztu świętego.
9.15 – 11.30 – czas przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej
17.30 – Różaniec misyjny.
18.00 – Msza św. z nauką misyjną i odnowieniem sakramentu chrztu świętego.
19.00 – Spotkanie misyjne dla młodzieży. Apel Jasnogórski.

 

Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w Triduum Paschalnym Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. W te trzy dni liturgię będziemy rozpoczynać o godz. 19.00

Wielki Czwartek

Msza św. Wieczerzy Pańskiej – sprawowana na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Dzień modlitwy w intencji Kapłanów. Przed Mszą św. o 18.30 zapraszam do wspólnego różańca w intencji dziękczynnej za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz o nowe i liczne powołania do służby Bożej, a także o ustanie wojen na świecie.

godz. 19.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej.
Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.30 według osobistego uznania.

 

Wielki Piątek – pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

Obowiązuje post ścisły.

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa
godz. 12.00 – 19.00 – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy
godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej (opis Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Duchowa Komunia św., przeniesienie Pana Jezusa do grobu). Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00 według uznania i możliwości.

 

Wielka Sobota – czuwanie przy Grobie Pańskim i obchód Paschy Jezusa

od godz. 9.00 – adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pańskim BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW koło Dębu Papieskiego w g.9.30 – 10.45 – co 20 minut
godz. 19.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej (poświęcenie ognia i Paschału, orędzie Paschalne, liturgia chrzcielna, Msza święta

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msza święta o godz. 6.00
/Procesja rezurekcyjna przy dźwięku dzwonów, wokół kościoła/
Pozostałe Msze św. 10.00 i 16.00

 

Modlitwa za misje parafialne!

Panie Jezu, który ukochałeś nas do końca i nie chcesz śmierci grzesznika, ale by nawrócił się i żył. Powierzamy Ci z ufnością czas naszych misji parafialnych, które przeżywać będziemy w dniach 1 – 5 kwietnia br. i prosimy – Ześlij swojego Ducha Świętego na serca wszystkich parafian.
Umocnij to, co słabe, ulecz to, co chore, pojednaj to, co skłócone, oświeć to, co zakryte ciemnościami grzechu, uwolnij to, co w kajdanach nałogów, ożyw to, co duchowo umarłe. Udziel każdemu obfitości swoich darów i pomóż otworzyć serca na ogrom Twojej łaski. Niech czas głoszenia Dobrej Nowiny odmieni oblicze naszej parafialnej ziemi. Maryjo Królowo Aniołów – módl się za nami. Błogosławiony Ojcze Bronisławie Markiewiczu – módl się za nami. Błogosławieni męczennicy: Władysławie i Wojciechu – módlcie się za nami. Święty Michale Archaniele – módl się za nami. Amen.

 

Drodzy Parafianie!

Niejednokrotnie przeżywaliśmy wydarzenia, które głęboko zapadły w nasze serca tylko dlatego, że byliśmy w nie zaangażowani umysłem, wolą i uczuciami. Dziesięć lat temu odbyły się misje parafialne. Chcemy odnowić nasz związek z Chrystusem poprzez przeżycie Misji Świętych w naszej Wspólnocie. Chrystus, tak jak przed dwoma tysiącami lat, chce spotkać się ze wszystkimi ludźmi: chorymi, zdrowymi, radosnymi i smutnymi, by ich uszczęśliwić, ubogacić i napełnić pokojem. W gąszczu codziennych spraw, problemów, trudnych wyborów i decyzji, często gubimy to, co najważniejsze. Zabiegani, utrudzeni i zmęczeni ponad ludzkie możliwości potrzebujemy czasu, by odetchnąć, nabrać nowych sił i rozpocząć od początku. Takim czasem zatrzymania, zadumy i refleksji niewątpliwie może być czas Misji Świętych. Jest to szansa, by w blasku Bożej prawdy zrobić generalny rachunek sumienia, by to, co chore – uleczyć; to, co słabe – wzmocnić; to, co pokrzywione – wyprostować, a za wszelkie dobro – podziękować.

 

Droga Siostro i Drogi Bracie!

Przyjmij zaproszenie do uczestnictwa w rekolekcjach – Misjach Świętych. Są one jeszcze jedną szansą, może ostatnią szansą odczytania celu życia, znalezienia sensu w codziennych trudach. Prosimy gorąco o modlitwę w intencji Misji w naszej Parafii, o apostołowanie wśród bliskich i znajomych na rzecz tego wielkiego wydarzenia wiary, uwierzmy, że razem jest łatwiej. Misje Święte będą głosił Ksiądz Michaelita z Miejsca Piastowego: ks. Andrzej Żarkowski
Oddajemy Ojca Misjonarza i naszą Wspólnotę parafialną w opiekę Matki Bożej Królowej Aniołów i Matki Kościoła i św. Michała Archanioła.

 

Ks. Ryszard Barański