Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023

 

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00!
Słowami Gorzkich Żali Polacy modlą się już od końca XVII w., tworząc piękną i głęboką duchowo tradycję, której jesteśmy spadkobiercami. Zachęcam do udziału w pasyjnych nabożeństwach czy to Gorzkich Żali czy Drogi Krzyżowej. Ofiara składana w czasie Gorzkich Zali będzie przeznaczona na koszty związane z organizacją Bożego Grobu!

 

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30 oraz również w niedzielę po porannej Mszy św. g.8.00, czyli ok. 8.50

Kandydatów do bierzmowania z klasy VIII oraz I średnich zapraszam na Mszę św. Drogę Krzyżową i krótkie spotkanie / próbę/ po nabożeństwie w kościele, w najbliższy piątek, 17.III,

 

  • Wiernych uczęszczających na niedzielną Mszę św. o g. 10.00 proszę, aby za dwa tygodnie w niedzielę 26.03.2023 wybrali inną godzinę!
  • W przyszły poniedziałek 20.03. – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA- OBLUBIEŃCA NMP Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Józefa o g. 18.00

 

W zakrystii do nabycia Baranki Wielkanocne w ramach jałmużny wielkopostnej!
Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła i prądu. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

 

Dziękuję bardzo Paniom z Komitetu za wczorajsze wysprzątanie kościoła oraz Państwu z ul. Źródlanej 39/1, 31, 41/2 za złożoną ofiarę na sprzątanie.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin: ul. Szlacheckiej 25,29,45

 

Drodzy Parafianie!

Niejednokrotnie przeżywaliśmy wydarzenia, które głęboko zapadły w nasze serca tylko dlatego, że byliśmy w nie zaangażowani umysłem, wolą i uczuciami. Tak było za pontyfikatu św. Jana Pawła II, gdy umacniał nasz Naród na drodze do wolności i naszej suwerenności. Dziesięć lat temu
odbyły się misje parafialne. Chcemy odnowić nasz związek z Chrystusem poprzez przeżycie Misji Świętych w naszej Wspólnocie.
Chrystus, tak jak przed dwoma tysiącami lat, chce spotkać się ze wszystkimi ludźmi: chorymi, zdrowymi, radosnymi i smutnymi, by ich uszczęśliwić, ubogacić i napełnić pokojem. W gąszczu codziennych spraw, problemów, trudnych wyborów i decyzji, często gubimy to, co najważniejsze. Zabiegani, utrudzeni i zmęczeni ponad ludzkie możliwości potrzebujemy czasu, by odetchną, nabrać nowych sił i rozpocząć od początku. Takim czasem zatrzymania, zadumy i refleksji niewątpliwie może być czas Misji Świętych. Jest to szansa, by w blasku Bożej prawdy zrobić generalny rachunek sumienia, by to, co chore – uleczyć; to, co słabe – wzmocnić; to, co pokrzywione – wyprostować, a za wszelkie dobro – podziękować.

 

Droga Siostro i Drogi Bracie!

Przyjmij zaproszenie do uczestnictwa w rekolekcjach – Misjach Świętych. Są one jeszcze jedną szansą, może ostatnią szansą odczytania celu życia, znalezienia sensu w codziennych trudach. Prosimy gorąco o modlitwę w intencji Misji w naszej Parafii, o apostołowanie wśród bliskich i znajomych na rzecz tego wielkiego wydarzenia wiary, uwierzmy, że razem jest łatwiej. Misje Święte będą głosił Ksiądz Michaelita z Miejsca Piastowego: ks. Andrzej Żarkowski
Oddajemy Ojca Misjonarza i naszą Wspólnotę parafialną w opiekę Matki Bożej Królowej Aniołów i Matki Kościoła i św. Michała Archanioła.

Ks. Ryszard Barański

 

Modlitwa za misje parafialne!

Panie Jezu, który ukochałeś nas do końca i nie chcesz śmierci grzesznika, ale by nawrócił się i żył. Powierzamy Ci z ufnością czas naszych misji parafialnych, które przeżywać będziemy w dniach 1 – 5 kwietnia br. i prosimy – Ześlij swojego Ducha Świętego na serca wszystkich parafian.
Umocnij to, co słabe, ulecz to, co chore, pojednaj to, co skłócone, oświeć to, co zakryte ciemnościami grzechu, uwolnij to, co w kajdanach nałogów, ożyw to, co duchowo umarłe. Udziel każdemu obfitości swoich darów i pomóż otworzyć serca na ogrom Twojej łaski. Niech czas głoszenia Dobrej Nowiny odmieni oblicze naszej parafialnej ziemi. Maryjo Królowo Aniołów – módl się za nami. Błogosławiony Ojcze Bronisławie Markiewiczu – módl się za nami. Błogosławieni i Święci naszego Narodu – módlcie się za nami. Święty Michale Archaniele – módl się za nami. Amen.