Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu – 5.03.2023

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Komunii świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.00!

Słowami Gorzkich Żali Polacy modlą się już od końca XVII w., tworząc piękną i głęboką duchowo tradycję, której jesteśmy spadkobiercami. Zachęcam do udziału w pasyjnych nabożeństwach czy to Gorzkich Żali czy Drogi Krzyżowej. Ofiara składana w czasie Gorzkich Zali będzie przeznaczona na koszty związane z organizacją Bożego Grobu!

 

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30 oraz również w niedzielę po porannej Mszy św. g. 8.00, czyli ok. 8.50

Kandydatów do bierzmowania z klasy VII, VIII oraz I średnich zapraszam na Mszę św. Drogę Krzyżową i krótkie spotkanie /próbę/ klas VIII oraz I średnich po nabożeństwie w kościele, w najbliższy piątek, 10.III, o godz. 18.00.

 

  • Wczoraj było – ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, patrona archidiecezji krakowskiej. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy życzenia obfitości Łask Bożych, szczególnie Panu Kazimierzowi Smotrzykowi – który, nieustannie wspiera Wspólnotę Parafialną.
  • We wtorek – wspomnienie świętych męczennic Perpetui i Felicyty

 

Misje –rekolekcyjne dla wszystkich Parafian będą prowadzone w dn. 01- 05.04. 2023 przez ks. Andrzej Żiarkowskiego –misjonarza ze Zgromadzenia Michała Archanioła.

 

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w od 15.11.2022 do 15.02.2023 bowiem t0 o 85 % więcej niż poprzednie stawki i rachunki …Kościół traktowany jest jak firma i pomimo tzw. tarczy- płaci jak firma prowadząca działalność gospodarcza.

 

Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej w najnowszej NIEDZIELI o naszej parafii.

Ceny wszystkich czasopism są wydrukowane na okładce, z wyjątkiem Trwajcie w miłości które kosztuje 10 PLN. Niedawno zmieniła się cena Gościa Niedzielnego i obecnie wynosi też 10 PLN.

 

Dziękuję Rodzinom pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele ul. Źródlana 1,2,3,10,12,14,16
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Źródlanej 31,39/1, 39/2, 41/1, 41/2, ul. Polna 51

 

…życzę błogosławionej niedzieli i nadchodzącego tygodnia Wielkiego Postu….
Ks. Ryszard