Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela zwykła – 5.02.2023

 

Dzisiaj adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca – jednocześnie rozpoczynamy modlitewne przygotowanie do Wielkiego Postu przez Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu przez trzy kolejne niedziele: 5 II, 12.II, 19.II. 2023
Adoracja będzie trwała godzinę po pierwszej i drugiej Mszy dopołudniowej, czyli odpowiednio do 10.00 i 11.30 oraz godzinę przed Mszą popołudniową, czyli od godz. 15.30

 

Do katalogu martyrologium męczenników należy stan duchowieństwa katolickiego z okresu II wojny światowej w Polsce. Złożyło ono na ołtarzu Ojczyzny ogromną ofiarę za cenę wolności i niepodległości. W chwilach próby, w momencie zagrożenia bytu narodowego i państwowego, duchowni, cały instytucjonalny Kościół i związany z Nim wierni, stanowił, stanowi i będzie stanowił ogromną siłę przede wszystkim moralną, która w obronie tego, co polskie nie szczędzi również życia, potu, krwi i cierpienia.
17 KAPELAN AK V ZGRUPOWANIA „KRYSKA” W POWSTANIU WARSZAWSKIM Jednym z 40 ofiarnych, bohaterskich i poległych kapelanów polskiego duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego w czasie powstania warszawskiego, był pallotyn ks. Józef Stanek (SAC) „Rudy”. Posługiwał w Ołtarzewie. Do stolicy dojeżdżał na studia socjologiczne na tajnym Uniwersytecie Warszawskim.
Wybuch powstania (1 VIII 1944 r.)18 zastał go w Śródmieściu, na Koszykach. U progu tej Najświętszej Ofiary podziękujmy Bogu za umiłowaną Ojczyznę, zwłaszcza za tych, którzy poświęcali swe życie w walce za niepodległość z myślą o Bogu i Polsce – duchowieństwu katolickiemu. W 80. rocz. powstania Polskiego Państwa Podziemnego prośmy, by przykład ludzi poświęcających wszystko dla Boga i umiłowanej Ojczyzny pobudzał nas do budowania solidarnych więzi na rzecz dobra wspólnego naszego kraju.

Msza św. za Ojczyznę wtorek 14.02.2023 g. 17.00

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • W poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • W piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – XXV Światowy Dzień Chorego.

 

W środę z racji prośby Rodziny Msza św. za duszę + Czesława Gniewskiego wyjątkowo popołudniu o g. 17.00!

 

W czasie kolędy ministranci zebrali do puszki na misje i wsparcie misjonarek / pracujących w szpitalu / Córek Bożej Miłości w Boliwii – 1,620, 50 gr. PLN … Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim Dobroczyńcom!

 

Dziękuję Rodzinom pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie ofiary złożonej w imieniu tych, którzy nie mogli przyjść ul. Osiedlowej 9,22,24,26,28,30.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Parkowej 4,6,8/1, 10/1, 10/2

 

Ks. Ryszard