Ogłoszenia Parafialne

34 Niedziela zwykła – 20.11.2022 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświecenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata można uzyskać odpust zupełny. Przeżywamy ostatni tydzień roku kościelnego.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Pana. Serdecznie zapraszam do udziału w „Roratach”, czyli Mszach świętych adwentowych ku czci NMP, z którą chcemy przygotować się do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00 (w środy o godz. 8.00). Uczniowie i dzieci zachęcani są do uczestnictwa w Roratach poprzez zabieranie do domu figurki NMP Matki Kościoła i wspólną rodzinną MODLITWĘ np. różańcową! Bardzo proszę o przygotowanie lampionów adwentowych.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • w pon – wsp. Ofiarowania NMP
  • we wtorek wsp. Św. Cecylii dziewicy i męczennicy
  • W czwartek – wsp.św. męcz. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • W piątek – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
  • W sobotę – święto św. Andrzeja Apostoła

 

Dziękuję Rodzinom z Brzezia ul. Narodowa 2,6,10 ul. Szkolna 2,5,12,18, które wczoraj zadbały o czystość i piękno naszej świątyni i za złożoną ofiarę. Za tydzień zapraszam mieszkańców z Brzezia ul. Narodowa 46,48,50,52,54,56,56 C

Proszę zapoznać się z nowym planem sprzątania na nadchodzący rok i ewentualne poprawki lub deklaracje złożenia ofiary zamiast obecności przy sprzątaniu!

 

Poniedziałek 23. XI. g. 19.3o I Krąg Oazy Rodzin
Czwartek 24. g. 18.30 Krąg Biblijny – czytanie i rozważanie kart Pisma Św.
Piątek 25. XI. g. 18.3o II Krąg Oazy Rodzin

 

Ks. Ryszard