Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022

 

Przybądź Panie, bo czekamy!

Czekamy na zapowiedziane przyjście Pana i przypominamy sobie, jak ludzkość oczekiwała na pierwsze przyjście Zbawiciela na ziemię.

 

Zapraszam do udziału w Roratach o godz. 18.00 (w środy o godz. 8.00). Dzieci proszę o zabieranie lampionów na nabożeństwa i o wielką ostrożność na drodze. Bardzo ważne są elementy odblaskowe ubioru. To samo dotyczy wszystkich, którzy poruszają się pieszo lub na rowerze.
Dzieci będą otrzymywały pamiątki za udział w Mszach świętych roratnich. Jutro plansza, na której będą naklejać kolejne elementy.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W środę – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA
  • W piątek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera
  • W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W niedzielę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy oraz św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła

 

2.XII – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00, po Roratach Litania do Serca Pana Jezusa. Proszę, by Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówić przed Mszą świętą.

3.XII – pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. Chorych przyjmujących Komunię św. co miesiąc i zgłoszonych dodatkowo z okazji Świąt odwiedzę z Komunią św. w sobotę, 17.XII. od g.11.00
Róże Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. wieczorną i zmianę tajemnic różańcowych.

 

Scholę, ministrantów i lektorów zapraszam na spotkanie w niedzielę za tydzień (4.XII) po Mszy św. o godz. 10.00, czyli o godz. 10.50.

 

W zakrystii można nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne.

 

Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną, które dały kwotę 4140 zł.

 

Dziękuję bardzo 3 osobom z ul. Narodowej 48,56,56c za przygotowanie świątyni na niedzielę i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Narodowej n-ry: 51,58,72,74 oraz z ul. Radosnej n-ry: 2, 4. W ciągu minionego roku 287 rodzin z Brzezia wzięło udział w sprzątaniu Kościoła, 36 rodzin nie wzięło udziału, z Ujazdu 125 a nie wzięło udziału 23 rodziny!

 

Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim ludziom dobrej woli!