Ogłoszenia Parafialne

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • We wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła (13.IX)
    O godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. procesja Maryjna. Bardzo proszę o niesienie figury Matki Bożej przez Panie z Róży Różańcowej a feretronu bł. Dzieci Fatimskich przez młodzież naszej parafii.
  • W środę – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO – w tym dniu (14.IX) z racji święta godzina Mszy świętej zostanie zmieniona z 8.00 na 18.00.
  • W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • W piątek – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • W niedzielę – ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, patrona Polski i polskiej młodzieży

 

W najbliższy piątek zapraszam na Mszę św. o g.18.00 młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania! po Mszy spotkanie w Sali św. Franciszka

 

Oaza Domowego Kościoła w naszej parafii ma zaszczyt zaprosić na Mszę św. 12.09.2022 /pon./ o g. 18.00 wszystkie małżeństwa z parafii, które pragną się modlić w intencji swojego małżeństwa, o zgodę i jedność małżeńską!

 

Dzisiaj spotkanie służby liturgicznej po Mszy św. o godz. 9.30. Serdecznie zapraszam na to pierwsze po wakacjach spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholii.

 

Odpusty w dekanacie: – w Racławicach dla uczczenia Matki Bożej Siewnej z okazji Święta Narodzenia NMP – Suma o godz. 11.30;
Za tydzień – w Modlnicy ku czci Matki Bożej Bolesnej – Suma o godz. 11.30.
Odpust w Kobylanach w Święto Podwyższenia Krzyża (14.IX) – suma o g. 18.00.

 

Opat mogilski zaprasza na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile w dniach 14 – 21.IX. Więcej informacji na afiszu w gablocie.

 

Szkoła języka angielskiego BEST FRIEND w Zabierzowie ogłasza zapisy na nowy rok szkolny do końca września w godz. 16.00 – 19.30 w szkole w Zabierzowie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.

 

Małopolska Manufaktura Sztuki wraz z Gminą Zabierzów oraz Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy organizują dwa koncerty w Pałacu Radziwiłłów w Balicach, dzisiaj 11, 18 i 25 września br. o godz. 18.00, wstęp wolny. Szczegółowe informacje w gablocie.

 

W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na planowane zakupienie organów piszczałkowych i rozpoczęcie przygotowań do remontu drogi wokół i do kościoła.

 

Dziękuję bardzo za trud podjęty w dbałości o czystość naszego kościoła i za złożona ofiarę oraz zakupione i ofiarowane kwiaty – Państwu Wróblom wraz z Dziećmi z ul. Smoczej 8 i wsparcie Rodzinie z ul. Ogrodowej 3.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z Ujazdu ul. Kluczwody 4,6,14,18,32,38

 

Grupa Trzeźwiejących Alkoholików z naszej gminy wczoraj w kościele w Zabierzowie dziękowała Panu Bogu poprzez uczestnictwo w Eucharystii za dar trzeźwego obecnie życia i prosiła o łaskę trzeźwości dla wielu osób dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu w jakiekolwiek formie!

 

Wszystkim życzę błogosławionego pięknego tygodnia!
ks. Ryszard Barański