Ogłoszenia Parafialne

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.09.2022r

 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 16.00.
Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
Jak co roku Ksiądz Arcybiskup pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew. Po Mszy św. odbędzie się koncert zespołu „Moja Rodzina”. Przewidziane są liczne atrakcje i zabawy dla całych rodzin.
W sposób szczególny zapraszamy przebywające na terenie naszej Archidiecezji rodziny z Ukrainy, które doświadczyły ogromu zła na skutek trwającej wojny. Liczymy na spotkanie w domu naszej Kalwaryjskiej Pani.

Oaza Domowego Kościoła w naszej parafii ma zaszczyt zaprosić na Mszę św. 12.09.2022 /pon/ o g. 18.00 wszystkie małżeństwa z parafii, które pragną się modlić w intencji swojego małżeństwa, o zgodę i jedność małżeńską!

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
  • W czwartek – ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (8.IX) – błogosławienie nasion przeznaczonych do siewu
  • W piątek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 

Dzisiaj Odpust w kościele p.w. Św. Idziego w Giebułtowie. Suma o godz. 11.30.

Odpusty w dekanacie: w Racławicach z okazji Święta Narodzenia NMP – Suma o godz. 11.30; w  Kobylanach w Święto Podwyższenia Krzyża (14.IX) – w Modlnicy ku czci Matki Bożej Bolesnej w niedzielę

 

Za tydzień w niedzielę 11.IX. zapraszam wszystkie dzieci i młodzież naszej Parafii na Mszę św. na godz. 10.00 w czasie, której poświecę tornistry, plecaki i wszelkiego typu przybory szkolne!

 

Zapraszam na spotkanie chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dziewczynki, które chciałyby śpiewać w scholii w przyszłą niedzielę (11.IX) o godz. 9.30 tutaj w kościele.

 

Rodziców dzieci klasy III zapraszam na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę 11.IX.2022 na g. 16.00

 

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Tatrzańskiej 8,10,30,32,34,36,38,62 za wysprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę „Bóg Zapłać”.

W przyszłym tygodniu będę wdzięczny za podjęcie posługi przez przedstawicieli rodzin z ul. Ogrodowej 3,14,39,70,79,89 ul. Smocza 8

 

Organizatorzy XX Gminnego Święta Trzeźwości zapraszają Parafian, także z naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu, które będzie miało miejsce w sobotę 10.09.2022
W programie Msza św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Zabierzowie oraz druga część o godz. 16.30 w świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Promocji przy ul. Szkolnej 2 /zabawa taneczna/
Grupa Trzeźwiejących Alkoholików z naszej gminy pragnie w tym dniu podziękować za dar trzeźwego obecnie życia oraz prosić o łaskę trzeźwości dla wielu osób dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu w jakiekolwiek formie.

 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!
Ks. Ryszard