Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022

 

Wraz z całym Kościołem modlimy się o tak potrzebne nam wszystkim dary: mądrości i rozumu, rady i męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej.

 

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godz. 15.45. W tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej (g. 18.30; w środy o godz. 8.30).

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA
    Jest to Święto Patronalne naszej parafii i kościoła. Serdecznie zapraszam na Msze święte o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. porannej. W czasie procesji będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Sumę o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prob. Józef Gubała – Rektor Par. pw. św. Mikołaja w Krakowie!
    Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów, scholę, ministrantów, lektorów; dziewczynki i chłopców z kl. III i kl. IV w białych strojach. Zapraszam młodzież i proszę o niesienie sztandarów; przedstawicielki z każdej Róży Różańcowej proszę o niesienie figury Matki Bożej; zapraszam strażaków i proszę o niesienie baldachimu. Przybądźmy z miłości do Matki Bożej, która roztacza nad nami czułą opiekę i oczekuje na swoje dzieci. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  • We wtorek – wspomnienie błog. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka
  • We środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej patronki Królewskiego Miasta Krakowa, UPJPII ORAZ SCHÓL LITURGICZNYCH
  • W czwartek – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA
  • W sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

We wtorek 7.06. pielgrzymka dziękczynna dzieci i ich rodziców do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

 

Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Niepokalanowa –Torunia – Gidle Informacje i zapisy obok zakrystii! Zapisy są także dla wiernych z poza naszej parafii!

 

Kandydatów do bierzmowania zapraszam na nabożeństwo w piątek, 10.VI o godz. 18.30 , krótkie spotkanie formacyjne oraz za tydzień 13.05.2022 Mszę św. Fatimską za tydzień o godz. 18.00

 

Za ok. 10-11 dni będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała wyruszając z Najświętszym Sakramentem w kierunku Brzezia
I ołtarz w okolicy Krzyża – Państwo Surówka
II ołtarz ul. Osiedlowa /bloki-ul.Parkowa/
III ołtarz Budynek Remizy OSP – ul. Kluczwody
IV ołtarz przy Grocie Niepokalanej – ul. Narodowa

Proszę wszystkich Wiernych z okolic gdzie będą ołtarze o zaangażowanie i świadectwo wiary!

 

Bardzo dziękuję Rodzinom z ul. Modrzewiowa 7,9,13,20,22, 25 ,43,33 oraz Narodowa 89 obecnym na wczorajszym dyżurze, za troskę o czystość i estetyczny wygląd kościoła, ofiarowane kwiaty, przystrojenie we flagi oraz złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli mieszkańców Ujazd z ul. Różana 16,41,49,51, 53,59, 63, 114 oraz Zielona 3.

 

Wszystkim Dzieciom Bożym życzę dzisiaj autentycznego szczęścia płynącego z doświadczenia miłości Boga i osób najbliższych oraz mile spędzonej niedzieli. Przy wyjściu z kościoła czeka Was symboliczna słodka niespodzianka!

x. Ryszard