Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022

 

Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o 15.40, w dni powszednie po Mszy świętej (ok. 18.30; w środy ok. 8.30).

 

Od jutra rozpoczynamy septennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, czyli siedmiodniowe przygotowanie modlitewne do tego wydarzenia. Razem z Maryją oczekujmy na Zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt.

  • Dzisiaj – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA
  • We wtorek – święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
    wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
  • W poniedziałek – ŚWIĘTO NMP MATKI KOŚCIOŁA – odpust parafialny.
    Msze święte w tym dniu będą o godz. 8.00 i 18.00. Sumę o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi Ks. Prob. Józef Gubała – Rektor Par. pw. św. Mikołaja w Krakowie!

 

I piątek miesiąca – 3.VI. Spowiedź codziennie przed Mszą św. w piątek od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., po niej Nabożeństwo czerwcowe z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź w tym tygodniu z okazji I piątku i przed odpustem parafialnym.

We wtorek 7.06. pielgrzymka dziękczynna dzieci i ich rodziców do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz.8.00 z parkingu przy kościele. Jest 15 wolnych miejsc dla chętnych /40PLN od osoby – zgłoszenia w zakrystii/

 

Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Niepokalanowa –Torunia – Gidle Informacje i zapisy obok zakrystii !

 

BARDZO WAŻNA INFORMACJA!

Realna pomoc Kościoła w obliczu wojny. Caritas Polska zebrała ponad 100 mln zł na pomoc dla Ukrainy. Caritas Archidiecezji Krakowskiej przyjął ok. 4,8 tys. uchodźców wojennych – organizacja codziennie w Krakowie wydaje blisko 6 tys. posiłków dla uchodźców.

Krakowski Caritas dał schronienie głównie kobietom i dzieciom. Znalazły one schronienie przede wszystkim w placówkach Caritasu w Krakowie i w Zembrzycach – tam do Domu św. Brata Alberta trafiło sześć osób niepełnosprawnych wraz ze starszymi opiekunami, Zebrzydowicach, Biskupicach i w Zakrzowie koło Kalwarii oraz w domach zakonnych, domach rekolekcyjnych, parafiach czy domach prywatnych.

Znaczna część zakwaterowanych osób wyjechała w dalszą podróż do rodzin, znajomych czy przyjaciół w innych krajach. Tymczasowy dom dzięki Caritasowi znalazło m.in. 110 ukraińskich sierot z opiekunami, którzy trafili do podhalańskich miejscowości Leśnica-Groń i Bukowina Tatrzańska.

 

Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci klas IV za wczorajszy dyżur w kościele i przygotowanie świątyni do rocznicowej uroczystości. W przyszłym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru mieszkańcom z Brzezia ul. Modrzewiowa 7,9,13,25,27 oraz Ujazd ul. Modrzewiowa 20,22

Wszystkim życzę błogosławionego końcowego majowego tygodnia …
x.Ryszard