Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkanocna 15.05.2022r.

 

Dzisiaj w dniu 15 maja Wspólnie ratujemy od niewiary polską młodzież, polskie rodziny – by ustała plaga rozwodów i pijaństwa, by udoskonalone było prawo chroniące życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, by chronić świętość Kapłanów i Pasterzy. Wszyscy bądźmy świętymi! W naszej parafii witamy relikwie Św. Andrzeja Boboli , który wielokrotnie przez wiele lat ukazywał się Proboszczowi w Strachocinie, przypominając w ten sposób o sobie oraz wskazując, że w tych trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, mamy szczególnie do niego zwracać się o pomoc. Dzisiaj chcemy ponownie za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej i Św. Andrzeja Boboli błagać o ratunek dla Polski i Polaków przed epidemiami i wojną realnie grożącą nam od wschodu, dlatego podejmujemy Pokutne Procesje Różańcowe w całej Polsce także i w naszej parafii!

 

Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klasy III przystępują do I Komunii świętej. Razem z nimi dziękujemy Bogu za dar Eucharystii. Ten piękny dzień spotkania z Panem Jezusem Eucharystycznym przedłużamy na tzw. Biały Tydzień – codzienny udział we Mszy św. i nabożeństwie majowym. We wtorek 7.06. udajemy się na pielgrzymkę dziękczynną do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz.8.00 z parkingu przy kościele.

 

Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci I-Komunijnych za dar ołtarza w zakupie 1 ornatu + 1 stuły w kolorze fioletowym, 2 ornaty + 2 stuły kolorze écru , 2 alby w kolorze écru, 3 kompletów kielichowych a Pani Barbarze Gołąb za ufundowanie przepięknego obrusu na ołtarz!
Bardzo dziękuję również za deklarowaną zaangażowanie w przygotowanie kościoła i całego otoczenia na czekającą nas Uroczystość – poczynając od troski o ogólną czystość i porządek, przez udekorowanie krzyża misyjnego, przycięcie krzewów, a na okolicznościowym udekorowaniu świątyni kończąc.

 

Za dwa tygodnie 29.V, podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klasy IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź przed I Komunią w najbliższą sobotę, 21.V od godz. 9.00 a dzieci rocznicowe o godz. 10.00 Ostanie próby i próbna spowiedź w poniedziałek i czwartek ok. 18.30.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski

 

Nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 15.40; w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej (ok. 18.30).

 

Dzisiejsza składka inwestycyjna , która raz w miesiącu wspiera finansowo naszą parafię przeznaczona na zapłacenie rachunków za gaz i prąd po sezonie zimowym! Polskie przysłowie kiedyś tak brzmiało…: ,, Nie bój się nigdy drugiemu człowiekowi coś pomóc lub dać dla Kościoła bo Pan Bóg ma jeszcze więcej wszystkiego niż rozdał do tej pory….” Bóg zapłać Ofiarodawcom

 

Bardzo dziękuję Rodzinom ul. Zarzecze 29, 29/1, 48,40 ul. Spokojna 84 ul. Brzozowa 8 za wczorajszy dyżur w kościele i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru rodziców dzieci przystępujących do I Komunii.

 

Wszystkim życzę błogosławionego majowego tygodnia…
x.Ryszard