Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022

 

Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod hasłem Idźcie i głoście i w tej intencji będziemy się modlić w ciągu całego najbliższego tygodnia.

 

Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania.

Przed nami następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej – dzień imienin Ks. Kard. Stanisława Dziwisza
  • W piątek – wspomnienie NMP z Fatimy (13.V) – rocznica objawień fatimskich
    Różaniec Fatimski o 17.25 następnie nowenna do św. Andrzeja Boboli – Msza św. o godz. 18.00 – po niej Nabożeństwo Fatimskie wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania Loretańska w czasie procesji z figurą Matki Bożej i feretronem z wizerunkiem błog. Dzieci z Fatimy wokół kościoła zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Proponuję, by figurę niosły przedstawicielki z każdej Róży oraz feretron kandydacji do sakramentu bierzmowania , baldachim i feretrony Straż Pożarna OSP Ujazd i Brzezie . Modlitwą będziemy otaczać m.in. dzieci i młodzież przygotowujących się do  I Komunii świętej, Rocznicy Komunii i Bierzmowania oraz ich rodziny.
  • W sobotę – ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA, APOSTOŁA
  • W poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, patrona Polski

 

15 stycznia br. w Warszawie miało miejsce spotkanie wielu grup i wspólnot, zwłaszcza różańcowych. Celem było uzgodnienie podejmowanych inicjatyw w roku 2022,które jako świeccy wierni Kościoła Katolickiego pragniemy, by zaowocowały zrywem w Polskim Narodzie do modlitwy,
pokuty i odnowy moralnej, by przebłagać Pana Boga za nasze grzechy, by uratować Polskę przed zasłużonym karaniem i przed grożącą nam wojną. Jedną z inicjatyw jest zorganizowanie w Polsce w dniu 15 maja pokutnych procesji różańcowych. Dzień 15 maja (niedziela) jest łącznikiem dla dwóch szczególnych dni. Bowiem 14 maja przypada Święto Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Natomiast 16 maja obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli. Wspólnie ratujmy od niewiary polską młodzież, polskie rodziny – by ustała plaga rozwodów i pijaństwa, by udoskonalone było prawo chroniące życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, by chronić świętość Kapłanów i Pasterzy. Wszyscy bądźmy świętymi!

Niech Polska będzie coraz piękniejsza przez moralną odnowę naszego narodu. Będzie odmówiona tego dnia w naszej parafii Litania do Św. Andrzeja Boboli oraz Akt Zawierzenia Polski Bożemu Miłosierdziu ułożonego przez Bł. Ks. Michała Sopoćkę.

Św. Andrzej Bobola wielokrotnie przez wiele lat ukazywał się obecnemu Proboszczowi w Strachocinie, przypominając w ten sposób o sobie oraz wskazując, że w tych trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, mamy szczególnie do niego zwracać się o pomoc. Dzisiaj chcemy ponownie za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej i Św. Andrzeja Boboli błagać o ratunek dla Polski i Polaków przed epidemiami i wojną realnie grożącą nam od wschodu, dlatego podejmujemy Pokutne Procesje Różańcowe w całej Polsce także i w naszej parafii!

W dzisiejszą niedzielę Procesja z Wawelu na Skałkę. Początek o godz. 9.00 w Katedrze. Zapraszam dzieci klasy III wraz z Rodzicami na próbę w kościele w poniedziałek (9.V) o godz. 16.45…we wtorek i czwartek 10.05 i 12.05.2022 o 19.00. Jednocześnie w każdym dniu powszednim jak również w niedzielę popołudniu zapraszam na nabożeństwo majowe!

 

Uroczystość I Komunii świętej w naszej parafii będzie miała miejsce za dwa tygodnie 22.V o godz. 10.00. Osoby nie związane z tą uroczystością proszę o wybranie w tym dniu raczej innej godziny Mszy świętej. Rocznica I Komunii św. za trzy tygodnie – 29.V o godz. 10.00. Spotkanie z rodzicami uczniów kl. IV dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00.

 

Dziękuję uczestnikom Wielkanocnego Koncertu w naszej parafii. Środki , które zebrane zostały w czasie trwania koncertu wyniosły 1154,00 PLN.
Ofiary zostały przekazane krakowskiej Caritas na wsparcie psychologiczne dla ukraińskich dzieci.

 

Tzw. składka inwestycyjna , która raz w miesiącu wspiera finansowo naszą parafię będzie za tydzień przeznaczona na zapłacenie rachunków za gaz i prąd po sezonie zimowym!

 

Bardzo dziękuję Rodzinom ul. Zarzecze 18,21,26 za wczorajszy dyżur w kościele i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu zapraszam ul. Zarzecze 14,29,40 ul. Spokojna 84 ul. Brzozowa 8

 

Wszystkim życzę błogosławionego majowego tygodnia…
x.Ryszard