Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela zwykła – 13.02.2022

 

W tę niedzielę rozpoczynamy modlitewne przygotowanie do Wielkiego Postu przez Czterdziestogodzinne Nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu przez kolejne niedziele: 20.II. 2022 i 27.II. 2022 Adoracja będzie trwała godzinę po pierwszej i drugiej Mszy dopołudniowej, czyli odpowiednio do 10.00 i 11.45 oraz godzinę przed Mszą popołudniową, czyli od godz. 15.00. 

 

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, będącego jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

Domowy Kościół jako propozycja formacyjna dla małżeństw w ramach Ruchu Światło-Życie powstał z inicjatywy jego Założyciela, Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego (1921-1987). W rozwoju DK ściśle współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro RSCJ.

Głównym znakiem DK, tak jak całego Ruchu Światło-Życie, są dwa greckie słowa „FOS” (światło) i „DZOE” (życie), wpisane w znak krzyża. Znak ten, a zarazem nazwa Ruchu wyraża jego istotę i cel: światło wprowadzane w życie każdego chrześcijanina, każdego małżeństwa i rodziny. Znakiem pomocniczym DK jest główny znak Ruchu Światło-Życie wyrastający spomiędzy dwóch znajdujących się obok siebie i zachodzących jedna na drugą obrączek, wpisanych wraz z krzyżem w stylizowaną figurę domu.

Główną Patronką DK, jak całego Ruchu Światło-Życie, jest Niepokalana Matka Kościoła.

http://www.dk.oaza.pl/archiwum/zasadydk.html

 

W najbliższy piątek 18.II.2022 o godz. 19.00 można dołączyć do spotkań Kręgu Rodzin…porzez łącza internetowe …Ewentualnych chętnych proszę o osobisty kontakt…lub telefon..

 

Dziękuję bardzo Pani z Komitetu za wysprzątanie kościoła oraz  Państwu z ul. Szlacheckiej nr. 164 a/2, 164J/2 za wsparcie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin : ul. Szlacheckiej 150/1, 150A/2, 155,159

 

Życzę Wszystkim Bożego błogosławieństwa
ks. Ryszard