Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela zwykła – 16.01.2022

 

W bieżącym tygodniu przypada w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Głęboką troskę o jedność wyrażał sam Pan Jezus Chrystus, gdy modlił się słowami: Proszę /…/ aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał (J 17, 20-21).

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – św. Antoniego, opata
  • W środę – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • W piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 

Eucharystyczne Spotkania Kolędowe które będą spotkaniem pasterza z wiernymi. Kapłan będzie prosił o Boże błogosławieństwo dla Rodziny, domu i jego mieszkańców. Msze św. w intencji zdrowia i Bożego Błogosławieństwa dalszej Opatrzności dla Rodzin w tygodniu będą odprawiane o godz. 18.30.

W razie przeszkód można skorzystać w innym dowolnym dniu bo jest to  także okazja do dawania przez parafian świadectwa o własnej wierze i o przynależności do parafii.
(Woda święcona jest wystawiona w specjalnym zbiorniczku przy wyjściu z kościoła obok konfesjonału)

Plan Eucharystycznych Spotkań Kolędowych w kościele na nadchodzące dni:

  • poniedziałek 17 .I 2022 ul. Widokowa, ul. Graniczna, ul. Sosnowa,  ul. Świerkowa, ul. Kluczwody, ul. Jurajska, ul. Krótka, ul. Ujazdowska, ul. Modrzewiowa
    MIESZKAŃCY INNYCH MIEJSCOWOŚCI
  • wtorek 18.I. 2022 ul. Zielona ul. Różana ul. Tatrzańska ul. Ogrodowa
    MIESZKAŃCY INNYCH MIEJSCOWOŚCI

 

Składam serdeczne „ Bóg zapłać „ za wspólne modlitwy, udział w wieczornych Mszach świętych i za złożone ofiary, które służą następującym celom i dziełom: dla Kurii Metropolitarnej na potrzeby diecezji (w tym Seminarium Duchownego i UPJPII), na misje, na bratnią pomoc dla księży chorych i emerytowanych, na dzieła charytatywne.

 

W czasie trwających ferii zimowych (16 – 30.I.2022) Msze święte w niedziele będą bez zmian; w dni powszednie o godz. 18.00 wieczorem.
Dzieciom i młodzieży życzę owocnego wypoczynku w czasie wolnym od nauki.
Drogim Babciom i Dziadkom z okazji Dni Babci i Dziadka, które przypadają w najbliższych dniach życzę pociechy z wnuków, dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

 

Dziękuję bardzo za wczorajszy dyżur w kościele i za złożoną ofiarę Rodzinom i Państwu z ul. Szlacheckiej 54,56,58,62,66,68
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli Rodzin z ul. Szlacheckiej 71,75,84,87,100,118

 

Życzę Wszystkim Bożego błogosławieństwa
ks. Ryszard