Ogłoszenia Parafialne

Szlachetna Paczka

 

„Pani Emilia wyjmuje z torebki woreczek z chlebem. Podjada go ukradkiem, gdy już z głodu robi jej się słabo. By mieć co jeść, podsmaża na patelni suche kromki. Po odliczeniu stałych kosztów zostaje jej 28 zł na miesiąc.”

 

Historia Pani Emilii , to jedna z tysięcy historii jakie słyszą wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykający się z rodzinami w potrzebie. Niestety najsłabsi: samotni seniorzy, ubogie rodziny, osoby ciężko chore i z niepełnosprawnościami potrzebują wsparcia tych, którzy nie są obojętni na ich los. Szczególnie teraz, kiedy często ich trudną już sytuację pogarsza jeszcze wpływ pandemii. Bez wsparcia Darczyńców nie uda się im pomóc.

Tak więc szlachetna paczkę pakować czas zacząć. Czeka na nią 9-osobowa rodzina z takiego rejonu Małopolski, w którym nie ma darczyńców. Więc jak nie Wy Parafianie to kto pomoże szóstce dzieci w wieku od 1-10 lat, ich rodzicom i ciotce dotkniętej dziecięcym porażeniem mózgowym.
Dla tej rodziny Wasze dary to dowód, że wśród nas jest wielu, dla których współodczuwanie i dzielenie się to nie luksus ale sposób na życie. Trudności można pokonać samodzielnie ale podanie „drugiego skrzydła „ dodaje siły i wiary w powodzenie w walce o lepszy los. „Wy lubicie ludzi. Po prostu.” I pomożecie. Po prostu.


Lista potrzeb rodziny jest dostępna w gablocie przed Kościołem, na str. www Parafii (www.mkbrzezie.pl) w linku „Ogłoszenia” oraz na FB . Ponadto w Internecie w linku https://docs.google.com/document/d/1z2o8_V0FzKi5MhlsW-omGefXNC2ci1Q4/edit?usp=sharing&ouid=102789289130330362150&rtpof=true&sd=true

Wybierając rodzinę podjęliśmy zobowiązanie do zaspokojenia 3 najważniejszych potrzeb: żywności, odzieży i obuwia zimowego oraz 1 tony węgla. Poza tym wskazano jako dodatkowe prośby o: odkurzacz, materiały szkolne, zabawki, środki czystości. Pościel i poszwy.

Zbiórka Żywności i środków czystości rozpocznie się od 22 listopada. W budynku Szkoły Podstawowej wystawione zostaną pojemniki na dary a to : sucha, o długim terminie ważności żywność oraz na środki czystości. Zbiórka trwa do 8 grudnia b.r. Parafianie, którzy zechcą sfinansować tonę węgla, odkurzacz proszeni są o bezpośredni kontakt telefoniczny do Jolanty Syrek – Koordynator zbiórki darów : Jolanta Syrek- tel. 501 342 619.

 


Pani Katarzyna  z Rodziną

Kod Rodziny:  SLA-1310-65577  okolice Rajczy, Węgierskiej Górki

 

Pani Katarzyna 34 lat
Pan Marcin 42 lat
Pani Monika 39 lat (siostra p. Katarzyny cierpi na dziecięce porażenie  mózgowe)
Dzieci: Tomasz ( 10 lat) Julia (8 lat) Aleksandra (6 lat) Basia (5 lat) Klaudia ( 2 lata ) Patryk (1 rok)

 

Historia Rodziny
Pani Katarzyna i Marcin są rodzicami sześciorga dzieci, sprawują także opiekę nad niepełnosprawną siostrą pani Katarzyny, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Rodzina boryka się z problemami finansowymi, ze względu na brak możliwości podjęcia pracy przez panią Katarzynę. Najtrudniejsze dla rodziny jest brak miejsca do nauki i zabawy dla dzieci. Rodzina radzi sobie z trudną sytuacją dzięki zasiłkom socjalnym. Pan Marcin niedawno rozpoczął pracę w budownictwie, lecz nie poprawia to wystarczająco ich sytuacji. Łączne dochód rodziny wynosi 4115 zł. Po obliczeniu wydatków rodzinie zostaje 2068 zł na miesiąc, co daje 230 zł na jedną osobę.

 

Piękno Rodziny
Pani Katarzyna pomimo trudności stara się by siostrze i dzieciom niczego nie brakowało a w domu zawsze jest czysto. Rodzina po mimo trudności jest szczęśliwa i bardzo zżyta. Starszy syn uwielbia grać w piłkę nożną a dziewczynki mają typowo dziewczęce zainteresowania między innymi przebieranki, malowanie oraz zabawa lalkami. Pan Marcin natomiast jest typową złotą rączką prze co wiele drobnych napraw w domu może zrobić samodzielnie.

 

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1.Żywność  2. Odzież i obuwie zimowe  3. Opał – węgiel 1 tona. Rodzina bardzo go potrzebuje ze względu na małe dzieci.

BIORĄC POD OPIEKĘ RODZINE ZOBOWIAZUJEMY SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM  DO ZASPOKOJENIA  POWYŻSZYCH 3 POTRZEB.

 

1.Żywność trwała: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Dżem, Olej, Cukier, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach, żywność przeznaczona dla 1-rocznego dziecka (soczki, owoce w przetworach)

2.Odzież

 • Julia: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 128 cm, Uwagi: bez preferencji 
 • Patryk: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 86 cm, Uwagi: bez preferencji
 • Aleksandra Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 116 cm, Uwagi: bez preferencji
 • Basia: Kurtka (Zimowe)Rozmiar: 110 cm, Uwagi: bez preferencji
 • Klaudia: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 98 cm, Uwagi: bez preferencji
 • Tomasz: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 140 cm, Uwagi: bez preferencji

Obuwie:

 • Tomasz: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 36, Uwagi: bez preferencji
 • Julia: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 31, Uwagi: bez preferencji
 • Aleksandra: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 30, Uwagi: bez preferencji
 • Basia: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 28, Uwagi: bez preferencji
 • Klaudia: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 23, Uwagi: bez preferencji
 • Patryk: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 20, Uwagi: bez preferencji

Przyjmujemy rzeczy także używane ale w dobrym stanie, odzież także inną w rozmiarach j.w.

3. Opał  1t

(chcemy zakupić  w miejscu zamieszkania rodziny by uniknąć kosztów transportu i po niższej cenie – cena 1 tony węgla waha się między kwota 800 zł za węgiel „orzech” po 1300 zł za węgiel koksujący ) Wydatki związane z ogrzewaniem domu są wysokie.

 

Inne potrzeby rodziny :

Środki czystości: Proszek do prania ( nie uczulający) , Płyn do płukania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Szampon Szczoteczka do zębów ( w tym dla dziecka), Pasta do zębów, Podpaski higieniczne Pampersy rozmiar dla dorosłych. Ponadto dla malucha: pieluszki jednorazowe rozmiar 3, szampon do włosów, chusteczki nawilżane, krem przeciw oparzeniom, puder.

Materiały szkolne: Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Przybory do pisania

 

Wyposażenie mieszkania: 

POTRZEBA

pościel 200/160 cm; pościel dziecięca rozmiar 135/90cm;   
Prześcieradła 200/160  
Kołdra 200/160  
Koc  200/150  
Ręczniki  
Poduszki 2 70 cm  x 80 cm  
Poszwy i poszewki na kołdry i poduszki : 200/160, 70 x 80  
Odkurzacz  

 

Szczególne upominki będące przedmiotem marzeń:

 • Katarzyna: kosmetyki
 • Marcin: narzędzia
 • Monika: kocyk
 • Tomasz: wyrzutnia  NERF
 • Julia: lalka baby born
 • Aleksandra: lalka baby born
 • Basia: lalka baby born
 • Klaudia: lalka baby born
 • Patryk -: jeździk

Uwaga : chętnie przyjmiemy wszelkie zabawki : nie zniszczone !!! zapakowane !!!  najlepiej : puzzle, klocki, układanki oraz dla  młodszych dzieci  NIE ZBIERAMY PLUSZAKÓW. Oraz  przedmioty służące do działań artystycznych: modelina, pieczątki, pisaki etc.