Ogłoszenia Parafialne

33 Niedziela zwykła – 14.11.2021

 

Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Dniem Modlitw za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. Zgodnie z zapowiedzią przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na pomoc dla ubogich naszej Archidiecezji Krakowskiej z okazji V Światowego Dnia Ubogich!
W przyszłą niedzielę, 21.XI, w Uroczystość Chrystusa Króla …adoracja Najświętszego Sakramentu…

  • W poniedziałek – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła
  • We wtorek – NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
  • W środę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • W piątek – bł. Salomei, zakonnicy
  • W sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • W niedzielę – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA i wspomnienie Ofiarowania NMP

 

Wypominki Roczne – modlimy WSPÓLNOTOWO się za naszych zmarłych przez cały rok w I i III niedzielę miesiąca o godz. 7:50, 9:50 i 15:50
Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na Eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.
Raz w miesiącu będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a
następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia.
Kartki na wypominki można pobrać przy wyjściu z kościoła i złożyć osobiście /do końca listopada/ lub wrzucić do skrzynki na listy przy wejściu na plebanię lub przy wejściu do Kościoła . Proszę o czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w wypominkach oraz określenie godziny!
Bardzo proszę o zgłoszenie ewentualnych braków bądź nieścisłości. W razie czego służę pomocą w odnalezieniu konkretnych imion.

 

Można się zapisywać w zakrystii na wspólną wycieczkę historyczną – Najbliższa sobota 20 listopada 2021 r. Koszt od osoby 200PLN Cena zawiera: przejazd autokarem (rozkładane fotele, klimatyzacja, TV/DVD, mikrofon, WC), 1 x obiadokolacja Przejazd do Pszczyny Zwiedzimy zespół pałacowo-parkowy. W Muzeum Zamkowym obejrzymy autentyczne eksponaty z czasów książąt Hochberg von Pless m.in. apartamenty cesarskie oraz stajnie książęce. Następnie spacer po pałacowym parku, który rozciąga się na przestrzeni 48 ha
Czym zajmowali się członkowie grupy Gwarek 58? Który kierunek w sztuce  kierował się snami? Kim był „śląski Steve Jobs”? I jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? W trakcie zwiedzania poznamy najważniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Śląskiego. Przewodnik przedstawi Państwu kolekcję sztuki polskiej od 1945 roku  do czasów współczesnych, kolekcję sztuki nieprofesjonalnej i śląskiej sztuki sakralnej, a także wystawę poświęconą historii Górnego Śląska oraz jedyną w Polsce kolekcję scenografii teatralnej. Na koniec wizyta na platformie widokowej, zaadaptowanej 40 metrowej wieży wyciągowej, dawnego szybu Warszawa II KWK Katowice.

Program:
7:45 Podstawienie autokaru (parking przed Kościołem)
8:00 Wyjazd
10:00 Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Czas trwania zwiedzania ok. 2 godzin.
Grupa 1 wejście o godz. 10:00
Grupa 2 wejście o godz. 10:15
13:00 Przejazd do Katowic
14:00 Zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Śląskiego. Czas trwania zwiedzania, ok. 1,5 godziny.
16:00/16:30 obiadokolacja w Bolesławiu…./powrót/

 

Dziękuję jeszcze raz Państwu z ul. Kasztanowej 2,12 którzy z zatroskaniem o świątynie wsparli sprzątanie naszej świątyni oraz mieszkańcom z ul. Osiedlowej 1,7,12,16,18 za wczorajsze wysprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Prosimy o pomoc w utrzymaniu tej czystości w przyszłym tygodniu /piątek/ Parafian z ul. Osiedlowej 9,22,24,26,28,30

 

Dziękuję Wszystkim zatroskanym o przyszły los swoich dzieci Rodzicom i Nauczycielom /Dyrekcji Szkoły/ iż w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych wykazali ogromną roztropność i mądrość jako ludzie wiary, nadziei i miłości ucząc młode pokolenie iż istotą naszej wiary nie jest potępienie i, „piekło odrzucenia w strach i udrękę” ale wieczna szczęśliwość w zjednoczeniu z Panem Bogiem podejmując trud w jakże dane zorganizowanie Korowodu Wszystkich Świętych /prawie 100 dzieci/ w dn. 9.11.2021 /wtorek/ ze Szkoły Podstawowej do naszego kościoła na krótką modlitwę i rozstrzygnięcie konkursu o Świętych /życiorys i najpiękniejszy ubiór/ Bardzo dziękuję! Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pięknymi upominkami o Świętych!