Ogłoszenia Parafialne

Szlachetna Paczka

 

 

Drogi Darczyńco,

dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu!

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Aleksandra z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Dla na wszystko się zaczęło, kiedy odbieraliśmy paczki z magazynu. Taka ilość? Naprawdę, taka ilość? A potem rozpoczęło się to najpiękniejsze, najbardziej wyczekiwane i magiczne – zostajemy posłańcami Świętego Mikołaja! Ciężko słowami opisać atmosferę, która towarzyszyła nam w momencie dostarczenia rodzinie tej przeogromnej ilości paczek. To było wspaniałe! To właśnie dla takich chwil warto pomagać i być dobrym. „Te wszystkie paczki są dla nas?” – zapytała z niedowierzaniem zaraz po przywitaniu się i spojrzeniu na otwartego busa z prezentami pani Agata. „Wszystko tylko dla nas!?”
Oczy małego Jasia nad wyraz odzwierciedlały szczęście, które tego dnia zapanowało w domu. Takie oczy mówią więcej niż tysiąc słów 😊. Ilość rozpakowywanych dla niego prezentów i zabawek była nie do ogarnięcia nie tylko dla niego i jego rodziców, ale i dla wszystkich nas tam obecnych.
Pani Aleksandra wraz z panem Michałem z wielką radością i niedowierzaniem rozpakowywali kolejne paczki, w których co chwilę znajdowali jakieś niespodzianki. „O taki mi właśnie chodziło”- powiedział z wielkim uśmiechem po otwarciu mikrometru pan Michał, po czym ochoczo zaczął sprawdzać wszystkie jego funkcje oraz napięcie i moc wszystkich możliwych urządzeń elektrycznych w domu 😊. U pani Oli na widok pudełka z suszarką można było zauważyć wielkie wzruszenie. „Pomyśleli nawet o tej suszarce” – powiedziała z łzami w oczach. No i te naczynia i sztućce! W sam raz się przydadzą, gdy zapasy żywności zamienione zostaną w pyszne potrawy! I będzie piękna, nowa pościel na nowych kołdrach! I aż się będzie chciało sprzątać, bo jest czym sprzątać! Poza prezentami specjalnymi, które z wielkim uśmiechem otwarli domownicy, na koniec największą uciechą był toster, który bezzwłocznie został przetestowany przez pana Michała.
Nie wiem kto z nas był bardziej wzruszony: obdarowana rodzina, czy wolontariusze patrzący na tę młodą, szczęśliwą i wciąż zaskoczoną rodzinę.
Po wszystkim zostawiliśmy po sobie ogroomny bałagan, za którym szła moc radości i mnóstwo uśmiechu!
Dostarczyć tak wspaniałą, przemyślaną i tak niesamowicie hojną paczkę dla tej bardzo pozytywnej rodziny było dla nas wielką, wielką przyjemnością!

Słowo od Rodziny

W następny dzień po dostarczeniu paczek Pani Aleksandra przekazała nam list, z prośbą doręczenia go Pani Jolancie. Myślę, że list już jest u adresata 🙂