Ogłoszenia Parafialne

„W tym sęk by działać. Pomimo…”

szlachetna_paczka

 

Zgodnie z przyjętym harmonogramem przystępujemy do działania:

KOMU POMAGAMY : Rodzina , którą chcemy otoczyć opieką została wybrana.  To dwoje młodych , bo 19-letnich rodziców , jeszcze uczniów  i ich roczny synek  Jaś. Problemy tej rodziny rozpoczęły się, gdy Jasiowi na rączce wyrósł mały guzek, który lekarze zdiagnozowali jako nowotwór. Sytuacji nie poprawia fakt, że oboje rodzice jeszcze uczą się w szkole średniej i nie są w stanie samodzielnie zabezpieczyć materialnie kosztów leczenia dziecka, jak i swojego własnego utrzymania. W miarę możliwości pan Michał podejmuje dorywcze prace zarobkowe. Jednak stałą podstawą ich utrzymania są świadczenia z OPS. Po odliczeniu podstawowych kosztów utrzymania domu i leczenia (1788 zł) rodzinie pozostaje 63 zł miesięcznie na osobę. Ważna informacja to ta, że rodzina mieszka w w jednym z najuboższych rejonów Polski ,rejonów dotkniętych  bezrobociem.

Młodzi rodzice mimo swojego młodego wieku bardzo dojrzale myślą o życiu. Cechuje ich niesamowity optymizm, wiara w szczęśliwe zakończenie leczenia Jasia i usamodzielnienie się. Patrząc na ich samozaparcie można odnieść wrażenie, że niemożliwe nie istnieje i że mimo przeciwności losu można mieć marzenia i wysokie cele. 

Wspomagając tę rodzinę, zaspokajając jej podstawowe potrzeby materialne spełnimy to, co jest myślą przewodnią akcji Szlachetnej Paczki: damy  odwagę i energię do podjęcia aktywności samodzielnej, na własny rachunek. 

 

NASZE ZOBOWIĄZANIE :   Zaspokojenie 3 kluczowych potrzeb :

 • Żywność – produkty o długim terminie ważności, w tym także dla dziecka
 • Środki czystości – w tym także dla dziecka
 • Opał- 2 tony węgla

Szczegółowa lista potrzeb poniżej.

 

JAK SKŁADAĆ DARY :

 1. W SALCE ŚW. FRANCISZKA – NIEDZIELE  22 i 29 listopada W GODZ.9,00-10,00 oraz 15,30-16,00 lub po uzgodnieniu telefonicznym (501 342 619)
 2. składka pieniężna : po mszach św. w dniach 22 i 29 listopada br (konieczne jest uzbieranie  kwoty ok 1500 zł na opał.

 

CO ZROBIĆ BY, DARY SIĘ NIE POWIELAŁY

Problem  powielenia się darów dotyczy wyposażenia domu (zaznaczone na liście na zielono). WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCA SPEŁNIĆ TE POTRZEBY RODZINY PROSZĘ O dostarczenie ich do salki lub zgłoszenie poprzez KONTAKT   TEL : 501-342-619 w miarę szybko. Możliwe jest przekazanie  kwoty na zakup , którego dokonają nasi wolontariusze. Lista potrzeb będzie na bieżąco weryfikowana w Internecie pod linkiem https://drive.google.com/file/d/1IU4GoN0TKtN2rwrxarSADtHOTCUXYOs7/view?usp=sharing oraz w miarę możliwości poniżej.

KONTAKT , PYTANIA : Jolanta Syrek 501 342 619

 

Pani Aleksandra z Rodziną

Kod Rodziny: SWI-3001-42610  / dziecko chore z niepełnosprawnością

Pani  Aleksandra  19 lat
Pan Michał 19 lat
Syn Jan 1 lat

Historia Rodziny

Pani Aleksandra i pan Michał to młodzi rodzice rocznego Jasia. Poznali się w szkole. Ich problemy rozpoczęły się, gdy Jasiowi na rączce wyrósł mały guzek, który lekarze zdiagnozowali jako nowotwór. Sytuacji nie poprawia fakt, że oboje jeszcze uczą się w szkole średniej i nie są w stanie samodzielnie zabezpieczyć materialnie kosztów leczenia dziecka, jak i swojego własnego utrzymania.. W miarę możliwości pan Michał podejmuje dorywcze prace zarobkowe. Jednak stałą podstawą ich utrzymania są świadczenia z OPS. Po odliczeniu podstawowych kosztów utrzymania domu i leczenia (1788 zł) rodzinie pozostaje 63 zł miesięcznie na osobę. Młodzi rodzice mimo swojego młodego wieku bardzo dojrzale myślą o życiu. Uczą się w technikum, ucząc się w zawodzie, który jest ich pasją, a po jego ukończeniu planują przeprowadzić się do większego miasta, rozpocząć studia zaoczne, podejmując przy tym pracę. Cechuje ich niesamowity optymizm, wiara w szczęśliwe zakończenie leczenia Jasia i usamodzielnienie się. Patrząc na ich samozaparcie można odnieść wrażenie, że niemożliwe nie istnieje i że mimo przeciwności losu można mieć marzenia i wysokie cele. 

 Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

 1. Żywność
  Środki pieniężne, które rodzina przeznacza na żywność są spore. W tym momencie każda zaoszczędzona kwota jest dla nich bardzo ważna.
 2. Odzież
  Zakup odzieży, zwłaszcza tej zimowej to spory wydatek dla rodziny, dzięki zaoszczędzonym pieniądzom rodzina będzie mogła przeznaczyć pieniądze na leczenie syna.
 3. Opał – węgiel 2t
  Wydatki związane z ogrzewaniem domu są wysokie. Rodzina bardzo go potrzebuje ze względu na małe dziecko w domu.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała: Herbata, Kawa, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Dżem, Olej, Cukier, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Owoce i warzywa w puszkach Bebilon 3, Kaszka Nestle, deserki Bobovita, soczki Kubuś

Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do płukania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Mydło / żel myjący, Szampon Szczoteczka do zębów ( w tym dla dziecka), Pasta do zębów Pampersy rozmiar 4, chusteczki nawilżane, płyn Bambino, Sudokrem, proszek do prania Lovela

Odzież: Aleksandra: Kurtka (Zimowe), Rozmiar M: t-shirt (Całoroczne) Rozmiar: M, Michał: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: L, Dres (Całoroczne) Rozmiar: L, Jan: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 92 cm, Dres (Całoroczne)Rozmiar: 86 cm,

Obuwie: Aleksandra: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 39, Michał: Adidasy, Rozmiar: 42, Jan: Kozaki/buty zimowe, Rozmiar: 22,

Przyjmujemy rzeczy także używane ale w dobrym stanie, odzież także inną w rozmiarach j.w.

Wyposażenie mieszkania:

POTRZEBA KTO
pościel 200/160 cm; pościel dziecięca rozmiar 135/90cm;
Prześcieradła 200/160
Kołdra 200/160
Koc  200/150
Ręczniki
Poduszka
Żelazko PRZEDMIOT JUZ ZAKUPIONY.
Zestaw garnków
Patelnie
Suszarka do prania
Deska do prasowania
PRZEDMIOT JUZ ZAKUPIONY.
Talerze (komplet dla 6 osób)
 
Sztućce (komplet dla 6 osób)
 
Noże, deska do krojenia, chochle etc.
 
Toster, mikser
 
Kubki, szklanki
 
Miski plastikowe (mniejsza i większa)
 

Inne potrzeby materialne- Opał 2 tony  (zakupione zostaną w miejscu zamieszkania rodziny by uniknąć kosztów transportu i po niższej cenie)

Szczególne upominki będące przedmiotem marzeń

Aleksandra: Suszarka do włosów
Michał: Miernik elektryczny
Jan: Zabawka sensoryczna