Ogłoszenia Parafialne

Żywy Różaniec

Żywy Różaniec w naszej parafii!!!

Parafialna Rodzina Różańcowa przy parafii p.w. NMP MATKI KOŚCIOŁA w Brzeziu zaprasza na spotkania w następujących terminach:

  • w pierwszą sobotę miesiąca na Mszę Świętą wieczorną wraz z konferencją o godz.17.00 / 18.00
  • w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca / pół godziny przed każdą Mszą św. / zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową w intencji dusz wypominanych w wypominkach rocznych

       Obecnie w naszej wspólnocie są 4 róże różańcowe po 20 osób. Każda róża to wspólnota 20 osób odmawiających codziennie po 1 tajemnicy różańca to znaczy, że codziennie jest przez te osoby w sumie odmawiany cały różaniec.

         Rozpoczęliśmy tworzyć 5 różę męską pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju. Brakuje do tej róży jeszcze kilkanaście osób.

Bracie dołącz do szkoły Maryi!
Serdecznie zapraszamy!

 

„Różaniec to nie jest mała rzecz, ale – wielka. Z Różańcem w ręku jesteśmy miłymi Bogu, a strasznymi szatanowi. Stowarzyszenie Żywego Różańca wśród wiernych, to jakby ta rola żyzna i urodzajna, na której łatwo się przyjmują i owoc wydadzą wszelkie dobre ziarna nauki Chrystusowej. Kto należy do tej pięknej organizacji – ten jest podatniejszym na wszelkie dobro, a odpornym na wszelkie zło i przewrotność”.

(ks. Fr. Nowakowski)