30 Niedziela zwykła ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA – 27.10.2024
Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym i I piątkiem miesiąca – w czwartek , 31.X, od godz. 16.45 (będzie spowiadało dwóch kapłanów).
W tym dniu także zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci, które często uczestniczyły i prowadziły modlitwę różańcową w ciągu miesiąca, na podsumowanie Nabożeństw Różańcowych i uzupełnienie obrazków. Proszę przynieść podpisane plansze jutro albo we wtorek.
Kalendarz liturgiczny:
- W poniedziałek ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA
- W piatek – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1.XI).
Msze święte będą w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 14.00.
Msza św. o 14.00 w intencji wszystkich zmarłych parafian.
Msza św. za zmarłych na cmentarzu (czytanie Wypominków jednorazowych i procesja po cmentarzu o 13.15)
Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie !!!! - W sobotę – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – Dzień Zaduszny (2.XI).
Msze święte o godz. 8.00 i 18.00
W tym dniu i przez cały listopad w dni powszednie będziemy zanosić przed każdą Mszą św. modlitwy za zmarłych, poleconych w Wypominkach jednorazowych.
Wypominki roczne będą czytane w I i III niedzielę każdego miesiąca a w II i IV będzie odmawiany przed Mszami różaniec za dusze polecone naszym modlitwą.
2.XI przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.30. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
Wypominki Roczne – modlimy WSPÓLNOTOWO się za naszych zmarłych przez cały rok w I i III niedzielę miesiąca o godz. 7:50, 9:50 i 15:50. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na Eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych.
Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił. Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.
Wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia.
Kartki na wypominki można pobrać przy wyjściu z kościoła i złożyć osobiście u mnie /do końca listopada/ lub wrzucić do skrzynki na listy przy wejściu na plebanię lub przy wejściu do Kościoła. Proszę o czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w wypominkach oraz określenie godziny !
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na wsparcie budownictwa sakralnego w naszej Archidiecezji Krakowskiej.
Bardzo dziękuję Rodzinom z ul. Zarzecze 26,29,29/1,48 ul. Brzozowa 18,8 ul. Spokojna 84 za wczorajsze uporządkowanie świątyni, Sali św. Franciszka i piekne chryzantemy obok tabernakulum oraz złożoną ofiarę na pokrycie środków czystości.
W najbliższą sobotę 2.XI. 2024 zapraszam przedstawicieli rodzin z Brzezia ul. Modrzewiowa 33,35 i z Ujazdu ul. Modrzewiowa 20,22,26/ 2
Dziękuję Państwu Alicji i Adamowi Święch za ofiarowane chryzantemy dla upiększenia naszej świątyni.
Państwo Święchowie zapewniając o swej życzliwości wszystkich odwiedzających nasz cmentarz parafialny informują że na okres nadchodzących dni świątecznych udostępniają plac dla zaparkowania samochodem.
Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!
Ks. Ryszard
KATECHEZA NEOKATECHUMENALNA ??? jej istotą jest otwieranie drogi nawrócenia w parafii, aby stopniowo, etap za etapem, w katechumenacie pochrzcielnym, przeżywanym w małych wspólnotach, utworzonych przez osoby w różnym wieku, o różnej pozycji społecznej, wykształceniu i kulturze, pomagać ludziom doświadczać, co znaczy być chrześcijanami i wzrastać w wierze. Wspólnoty takie powstają dzięki otwartym dla wszystkich katechezom– przepowiadaniu kerygmatu. Katechezy i całe itinerarium neokatechumealne opierają się na „trójnogu”: Słowo Boże – Liturgia – Wspólnota.
Katechezy te przez ok. 2 miesiące głosi na zaproszenie proboszcza ekipa świeckich, zawsze z prezbiterem. W ich trakcie celebruje się Liturgię Pokutną i Liturgię Słowa, podczas której uczestnikom wręcza się Biblię. Katechezy kończą się wyjazdem poza parafię na dwudniową konwiwencję, gdzie uczestnicy m.in. poprzez specjalne katechezy przygotowywani są do przeżywania Liturgii Eucharystii ze zrozumieniem pełni znaków. Na zakończenie, z chętnych osób zostaje zawiązana wspólnota, która potem gromadzi się dwa razy w tygodniu; na Liturgii Słowa i niedzielnej Eucharystii, sprawowanej z reguły w sobotę wieczorem. Katechiści powracają następnie okresowo, zwykle raz w roku, aby prowadzić różne przejścia itinerarium neokatechumenalnego, czuwać, aby przebiegało ono zgodnie z charyzmatem przekazanym przez inicjatorów i zatwierdzonym przez Kościół oraz dawać wskazania konieczne do rozwoju poszczególnych faz i etapów . Droga Neokatechumenalna narodziła się w 1964 roku w Madrycie, dziś w 106 krajach, 880 diecezjach, w ok. 5700 parafiach ma ok. 19.000 wspólnot.
Do kogo skierowane są te katechezy? Do Ciebie!
Aktualne miejsca głoszenia Katechez w Archidiecezji Krakowskiej: