Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Adwentu – 10.12.2023

 

W dniu dzisiejszym wspieramy naszą modlitwą i ofiarami Kościół na Wschodzie.

 

Roraty codziennie o godz. 18.00, z wyjątkiem środy, kiedy to Msza św. jest o godz. 8.00.

 

Dzieci klasy trzeciej wraz z Rodzicami dzisiaj będą przeżywały poświęcenie i rozdanie medalików Matki Niepokalanej i koncert Krakowskiej Staromiejskiej Orkiestry, „Św. Mikołaj – Dzieciom – Melodie ze świata” Dziękuję Państwu Annie i Józefowi Serafin za zasponsorowanie tego koncertu …dla naszej Wspólnoty Parafialnej!

 

Wspieramy wybraną Rodzinę naszą modlitwą i dobrowolną ofiarą poprzez struktury dzieła SZLACHETNEJ PACZKI

 

Przypominam o zachowaniu ostrożności na drodze. Bardzo ważne jest posiadanie elementów odblaskowych.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

Spotkanie z całą Służbą liturgiczną – za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 czyli ok. g. 9.00 Wszystkich serdecznie zapraszam.

 

W sobotę za tydzień 16.XII. od godz. 9.30 będą miały miejsce odwiedziny chorych przed Świętami. Proszę o zgłaszanie chorych telefonicznie!

 

W środę 20.XII będzie w naszym kościele adwentowa spowiedź parafialna w godzinach popołudniowych (15.00 – 18.00 z przerwą między 16.30 a 17.00). Warto przewidzieć tę ważną kwestię duchowego przygotowania w przedświątecznych planach.

 

Można nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom / cena zakupu przez parafię to 18 PLN duża świeca , mała 10 PLN oraz poświęcone opłatki wigilijne /dobrowolna ofiara/

 

W przyszłą niedzielę składka remontowo – inwestycyjna na pokrycie prowadzonych prac wokół naszej świątyni ….dziękuje za odpowiedzialne zrozumienie…

 

Dziękuję bardzo Paniom z Tomaszowic z ul. Ujazdowskiej 77,82,80F za przygotowanie świątyni na niedzielę ,kwiaty i złożoną ofiarę.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Jurajskiej 15,18 24A,13 ul. Smocza 8,10

 

Życzę wszystkim błogosławionego kolejnego tygodnia Adwentu!
Maranna Tha ! Przyjdż Panie Jezu!

ks. Ryszard