Ogłoszenia Parafialne

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023

 

W tym roku w gminie Zabierzów odbędzie się dzisiaj pierwsze Święto Chleba. Wydarzenie będzie nawiązywało do tradycji polskiej wsi i obrzędowości oraz będzie okazją do zasmakowania w tradycyjnie przygotowanym chlebie. Uroczystość Święta Chleba rozpoczną się w Kaplicy św. Józefa w Nielepicach o godz. 14:00. Po Mszy świętej uczestnicy przejdą w korowodzie do Parku im. Witolda Pileckiego, gdzie zaplanowano pozostałą część wydarzenia.

Dzisiaj odbędą się warsztaty chlebowe, na które zaprosza wszystkich Gospodarstwo Ekologiczne „Zdrowy Kłos”, zostanie zaprezentowana wystawa dawnych narzędzi rolniczych, zaprezentują się lokalni wystawcy i wytwórcy, a najmłodsi będą mieli szansę poznać dawne zwyczaje i zabawy. Całość dopełnią występy zespołów folklorystycznych m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, koncert zespołu Karczmarze, a na zakończenie organizatorzy zaproszą na zabawę taneczną.

Organizatorzy w serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszej parafii do udziału w tym dzisiejszym wydarzeniu.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Moniki
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa
  • We wtorek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • W piątek – bł. Bronisławy, dziewicy
  • W niedzielę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

Od poniedziałku (4.IX) Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00, w środy o godz. 8.00 rano a w niedzielę 3.08. 2023 o g. 16.00

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej – w poniedziałek, 4.IX., o godz. 8.00.

W piątek (1.IX) – I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Okazja do Spowiedzi codziennie dwadzieścia minut przed Mszą św., w piątek, 1.IX, od godz. 17.00.

W I sobotę (2.IX) odwiedziny Chorych z Komunią świętą od godz. 9.30.Na Mszy świętej wieczornej nabożeństwo I-sobotnie i zmiana tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca.

 

Zapraszam na spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę 3.IX. o godz. 11.00.

 

W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną została zebrana suma 4 240zł.
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.