Ogłoszenia Parafialne

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023

Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • We wtorek – wspomnienie NMP Królowej
  • W czwartek – ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA, APOSTOŁA
  • W sobotę – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ
  • W niedzielę wspomnienie św. Moniki

 

Kościół w Będkowicach nosi tytuł NMP Królowej i przeżywa dzisiaj Odpust parafialny. Suma o godz. 11.30.

 

W tym roku w gminie Zabierzów odbędzie się pierwsze Święto Chleba 27 sierpnia w Nielepicach /niedziela/. Wydarzenie będzie nawiązywało do tradycji polskiej wsi i obrzędowości oraz będzie okazją do zasmakowania w tradycyjnie przygotowanym chlebie. Uroczystość Święta Chleba rozpoczną się w Kaplicy św. Józefa w Nielepicach o godz. 14:00. Po Mszy świętej uczestnicy przejdą w korowodzie do Parku im. W. Pileckiego, gdzie zaplanowano pozostałą część wydarzenia.

Tego dnia odbędą się warsztaty chlebowe, na które zaprosi wszystkich Gospodarstwo Ekologiczne „Zdrowy Kłos”, zostanie zaprezentowana wystawa dawnych narzędzi rolniczych, zaprezentują się lokalni wystawcy i wytwórcy, a najmłodsi będą mieli szansę poznać dawne zwyczaje
i zabawy. Całość dopełnią występy zespołów folklorystycznych m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, koncert zespołu Karczmarze, a na zakończenie organizatorzy zaproszą na zabawę taneczną.

Organizatorzy w tym Pani Wójt wraz Przewodniczącym Rady Gminy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu za tydzień.

 

Ks. Ryszard Barański