Ogłoszenia Parafialne

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023

 

W dniach 23-30 lipca 2023 obchodziliśmy 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych modliliśmy się za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.
Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Dzisiaj w niedzielę 30.07. 2023 po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów na parkingu i na placu przy kościele oraz wokół kościoła.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek — wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • We wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek — wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • W niedzielę – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

We wtorek, 1.VIII – rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętając o bohaterach, którzy oddali życie walcząc z okupantem, troszczmy się i módlmy za naszą Ojczyznę W środę, 2.VIII, można uzyskać odpust zupełny "Porcjunkuli" pod zwykłymi warunkami (1. stan łaski uświęcającej lub spowiedź sakramentalna, 2. przyjęcie Komunii św., 3. modlitwa w intencjach Ojca Świętego, 4. wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego). W tym dniu przypada 6 rocz. śmierci Ks. Kard. Franciszka Macharskiego — módlmy się za spokój jego duszy.

 

4.VIII – I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 19.00, następnie Litania do Serca Pana Jezusa z AkOddania.ia . Okazja do Spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od godz. 18.00

 

5.VIII – I sobota miesiąca. Msza św. wieczorna i nabożeństwo I-sobotnie ze zmianą tajemnic różańcowych o godz. 19.00.

 

W niedzielę, 6.VIII, wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszyscy starajmy się duchowo stanąć przed obliczem Czarnej Madonny, aby powierzyć Jej nasze sprawy; módlmy się też o stosowną pogodę i błogosławieństwo Boże dla pielgrzymów.