Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023

 

Procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę dziś o godz. 9.00.

  • WTOREK ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA, patrona Polski
  • W niedzielę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego! W uroczystym dniu WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO Podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klasy III będą uczestniczyły w I Komunii Świętej z Panem Jezusem.
Spowiedź dla uczniów klasy III i członków rodzin przed I Komunią św. w sobotę o godz. 9.00.

 

Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci klasy III za dar ołtarza na rzecz Wspólnoty Parafialnej – Kościoła w postaci dwóch kompletów obrusów na ołtarz główny i dwa pobocze obrusiki w darze 2150 PLN. Bardzo dziękuję również za gorliwe pragnienie zaangażowania się w przygotowanie kościoła i całego otoczenia na Uroczystość I Komunii Świętej. W tygodniu zapraszam na dyżur przystrojenia kościoła rodziców dzieci klasy III (w sobotę po Spowiedzi) Serdeczne Bóg zapłać!

 

OGŁOSZENIE RADY PARAFIALNEJ ORAZ KOMITETU ZARZĄDU CMENTARZA

Szanowni Państwo! Drodzy Parafianie!

Przypominamy, iż cmentarz przy ul. Jeziorańskiej jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej pw. NMP Matki Kościoła w Brzeziu. Administratorem cmentarza jest Proboszcz Parafii sprawujący w danym czasie posługę duszpasterską.

Siedziba administratora znajduje się w kancelarii parafialnej, przy ul. Narodowej 114 w Brzeziu. Godziny urzędowania zamieszczone są przy wejściu do kancelarii i na stronie parafii www.mkbrzezie.pl

Na cmentarzu parafialnym zostały ustawione nowe, kolorowe pojemniki na śmieci. Dlatego prosimy ściśle przestrzegać zasad sortowania odpadów i wkładania do odpowiednich pojemników.

Informujemy, że wszelkie prace prowadzone na Cmentarzu parafialnym wymagają zezwolenia, które możemy uzyskać w kancelarii parafialnej. Każdy grób powinien mieć dysponenta. Jeżeli po upływie oznaczonego czasu użytkowania grobu, dysponent nie wniesie opłaty z tytułu dalszej prolongaty grobu na kolejne lata, to miejsce tego grobu przechodzi do dyspozycji zarządu cmentarza, celem dokonania następnych pochówków.

Prosimy o wyrównanie wszelkich zaległości w opłatach na utrzymanie cmentarza w latach 1999-2003 do obecnego roku. Na niektórych nagrobkach pojawią się prośby o kontakt z kancelarią w celu uzupełnienia aktualnych danych dysponentów miejsca grobowego.

Dysponent grobu, który pragnie wybudować piwniczkę, postawić lub wymienić nagrobek – na grobie ziemnym lub murowanym, powinien najpierw zgłosić się do kancelarii parafialnej przy ul. Narodowej 114 w celu zgłoszenia zamiaru wykonania powyższych prac przez siebie wybraną firmę, która ma uprawnienia budowlane.

Żadna firma nie ma monopolu prac na naszym cmentarzu.

Funkcję grabarza i nadzór wszelkich prac wykonywanych na cmentarzu pełni Firma pogrzebowa KRUK Kasztanowa 14, 32-085 Modlnica – Czynne całą dobę Telefon: 12 285 42 13

Przed przystąpieniem do realizacji danych prac, prosimy o zapoznanie się z następującymi regulaminami. Jesteśmy na stronie https://www.ecmentarze.pl/parafia/brzezie