Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela zwykła – 29.01.2023

 

Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
  • W czwartek – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (MB GROMNICZNEJ)
    XXI Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte o 8.00 i 18.00. Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Proszę przynieść świece, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św.
    Zapraszam chętnych do pomocy przy rozbieraniu Szopki i wystroju Bożonarodzeniowego!
  • W niedzielę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

 

3.II – pierwszy piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa. Spowiedź codziennie przed Mszą św. w piątek od godz. 17.00.

4.II – pierwsza sobota miesiąca odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 9.00. Na Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

Wczoraj zakończyła się Wizyta duszpasterska w naszej parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za spotkania w domach, chwile wspólnej refleksji, modlitwę i udział w Mszach świętych w intencji odwiedzonych, a także za okazaną gościnność i złożone ofiary. Lektorom i ministrantom dziękuję za towarzyszenie w czasie kolędy.
Złożone ofiary służą następującym celom i dziełom: na utrzymanie Seminarium Duchownego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, budownictwo sakralne, pomoc misjom, bratnią pomoc dla księży chorych i emerytowanych, wsparcie dzieł charytatywnych.

 

Dzieciom i młodzieży uczącej się oraz ich rodzicom życzę udanego i efektywnego odpoczynku w czasie rozpoczynających się ferii zimowych.

 

Dziękuję rodzinom pełniącym dyżur w minionym tygodniu za utrzymanie czystości w kościele w formie osobistego udziału bądź ofiary złożonej w imieniu tych, którzy nie mogli przyjść ul. Osiedlowej 1,7,9,12,16,19. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Osiedlowej 18,22,24,26,28,30