Ogłoszenia Parafialne

Darczyńco, ten prezent jest dla Ciebie

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,

dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pani Anna z rodziną) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina Pani Anny była bardzo zaskoczona naszym przyjazdem, bo dość mocno popadał śnieg i ciężko było do nich dojechać. Ale dla nas nie było żadnych przeszkód – pędziliśmy jak na skrzydłach, aby dalej rozsiewać dobro. Przywitała nas pani domu serdecznie zapraszając w jego progi. Nosiliśmy całym zastępem dość dużą ilość paczek. Pomagała i Pani Anna, bo było zimno i padało z nieba. Kiedy zastawiliśmy calutki duży hol to wszyscy domownicy zgodnym chórem i z wielkim zdziwieniem, głośno zawtórowali „to chyba dla całej naszej społeczności ta paczka, bo bardzo dużo wszystkiego”. Pani Anna, Amelia i Anastazja w równym tempie rozpakowywały paczki a Pan Adam – ze względu na stan pooperacyjny serca – zbierał powoli papiery, aby nie było zbyt dużego bałaganu. Dziewczynki co rusz natrafiały na coś ciekawego i wołały „babcia, dziadziuś zobacz, zobacz – moja wymarzona lalka, tablet, nowiutki odkurzacz. Chodź szybko – mamy nowy robot! Świetnie, bo będzie nam lżej upiec ciasto na święta”. Pani Anna nie mogła powstrzymać łez szczęścia i ogromnego daru serca mówiąc „nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że są ludzie o tak wrażliwych i wielkich sercach mogący przynieść tyle radości drugiemu”. Państwo patrzyli na swoje wnuczki, które dawno nie były takie szczęśliwe. W ich oczach świeciły się iskierki szczęścia i radości. Kiedy kończyliśmy Pani Anna zaprosiła nas na herbatkę i świeżo ugotowany bigos świąteczny. Po drodze ucieszona zaprezentowała nam swoją pięknie działającą suszarkę bębnową, która usprawniła jej pracę przy suszeniu odzieży. Przy rozstaniu Państwo jeszcze raz prosili o przesłanie serdecznych podziękowań dla organizatorów i Darczyńców.

Słowo od Rodziny

Drodzy Darczyńcy, bardzo chcielibyśmy Wam podziękować za okazane wsparcie, za to, że byliście z nami w bardzo trudnych dla nas chwilach. Nie jesteśmy w stanie wyrazić naszej wdzięczności. Powiemy jedno magiczne, mówiące wszystko słowo –
dziękujemy, dziękujemy bardzo!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam wszystkim przesłać najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, szczęścia oraz Bożego Błogosławieństwa. Nadchodzący Nowy Rok niech spełni wszystkie Wasze marzenia – te duże i te małe.

Słowo od Wolontariusza

Jako malutka część tej układanki zwanej Szlachetną Paczką, chciałabym bardzo serdecznie podziękować za miłą współpracę, okazaną pomoc i wsparcie. To właśnie dzięki Wam Rodzina doświadczy. chociaż w ciężkich okolicznościach, magii Świąt. Dodaliśmy im swoich skrzydeł. Uwierzyli w dobro drugiego człowieka, bo sami są cudowni i niosą wielką pomoc i wsparcie dla swoich wnuczek – oni też są Aniołami. Niech dobro, które przekazaliście właśnie tej rodzinie w postaci troski i przygotowanej paczki zawsze do Was wraca w codziennym życiu ze zdwojoną mocą. Pamiętajcie, zasiadając do stołu wigilijnego, że tam gdzieś ktoś Was wspomina w dobrych słowach i myślach. Życzę, abyście spotkali na swojej drodze ludzi tak życzliwych i dobrych jakimi sami jesteście!
Pragnę przekazać Wam życzenia:
„Gdy nadejdą Święta
niech nadzieja i radość
zastukają do Państwa drzwi,
a Nowy Rok przyniesie
pomyślność, szczęście
i piękny uśmiech każdego dnia!”

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zespół Szlachetnej Paczki