Ogłoszenia Parafialne

BOŻE NARODZENIE 25.12.2022

 

W piątek przed ostatni dzień roku 2022 w święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa o godz. 18.00 Nieszpory i Msza św. dziękczynna zbiorowa.

 

 • W poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 16.00. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
  Obok zakrystii są jeszcze świece Caritas i poświęcone opłatki.
 • We wtorek – św. Jana Ewangelisty – błogosławieństwo wina
 • W środę – św. Młodzianków – męczenników
 • W niedzielę – NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI
  Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 16.00
 • W przyszłym tygodniu – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
  Składka przeznaczona na misje w Boliwii – misjonarkę S. Mariolę Będzie można zabrać poświęcone kadzidło, węgielek i kredę – Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice…!

 

Już niedługo uroczystość Trzech Króli. My bardzo często traktujemy tę historię jak bajkę, która nie ma nic wspólnego z naszym życiem. A prawda jest zupełnie inna. Dlatego pragnę z całego serca zaprosić Was na piękną uroczystość. 6 stycznia o godzinie 9.40 każdy z nas na chwilę zamieni się w prawdziwego króla. Otrzymacie korony, przy akompaniamencie akordeonu ruszymy w pochodzie, ale przede wszystkim będziecie mogli tak jak biblijni monarchowie przyjść do małego Jezusa i oddać Mu pokłon. Podobnie jak w tamtym roku towarzyszyć nam będą dwaj muzycy: Dawid Pyrda i Mateusz Tomanek, czyli „Formacja Chłopcy z czytelni…”

Wspólnie zaśpiewamy kolędy, nauczymy się nowych pastorałek, ale co najistotniejsze: być może uda nam się spojrzeć na te święta oczyma małego dziecka, a wtedy zrozumiemy, że szczęście jest bliżej niż myśleliśmy. Nie może Was zabraknąć. Przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci naszej szkoły będzie miało miejsce w naszym kościele w niedzielę 8.01.2023 po Mszy św. o godz. 10.00.

 

Przy wyjściu obok konfesjonału znajduje się woda święcona, którą można zabierać do domów. Dziękuję bardzo osobom z Komitetu, które wczoraj podjęły dyżur w trosce o czystość i piękno kościoła.

 

Przedstawiam Państwu I część harmonogramu wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Harmonogram może ulec zmianie z nieprzewidzianych powodów /np. zdarzeń losowych… pogrzebów… choroby itp./

Proszę o kontakt telefoniczny / 12/ 285-16-96, gdyby Państwu odpowiadał inny termin odwiedzin duszpasterskich! Kolęda jest także okazją do dawania przez parafian świadectwa o własnej wierze i o przynależności do parafii.  Przebieg kolędy można śledzić na stronie internetowej naszej
parafii www.mkbrzezie.pl

 

UJAZD:

Wtorek 27.12 g.15:00 – Jurajska(całość) dokończenie po 19.00
Środa 28.12. g.15.00 – ul. Smocza- ul. Ogrodowa od nr 3
Czwartek 29.12. g.15.00 – ul. Różana od nr. 63 Zielona 3 ul. Tatrzańska
Piątek 30.12. g.15.30 ul. Świerkowa od nr 4
Wtorek 03.01.2023 g.15.30 – ul. Krótka od nr 1 – Ujazdowska
Środa 04.01 g.15.00 – ul. Modrzewiowa / Brzezie – Ujazd/
Czwartek 05.01 g.15.00 – Widokowa od nr 44
Sobota 07.01 g.9.30 – ul. Sosnowa- ul. Kluczwody od nr 6 ul. Graniczna 1

 

Szczęść Boże
ks. Ryszard