Ogłoszenia Parafialne

Szlachetna Paczka – podziękowania i fotorelacja

W ludzkiej naturze współistnieją dwie siły: własny interes i troska o innych. To Ty decydujesz o tym, która z tych sił ma przewagę. Wybierając troskę o innych zapewniasz sobie radość, poczucie szczęścia I spełnienia. Możesz pomyśleć, że dzięki tobie świat stał się lepszy. Stajemy się lepsi troszcząc się o innych a nie czekając aż świat się zmieni.

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki była trudniejsza do zrealizowania niż w latach poprzednich. Ubożenie rodzin, intensywna pomoc uchodźcom z Ukrainy, lęk o przyszłość a jednocześnie większa ilość rodzin wymagająca wsparcia rysują tło tegorocznych zmagań. A jednak wspólnie zapewniliśmy spełnienie 3 życzeń Naszej Rodziny. Dziękując Wam wszystkim współparafianie pragnę szczególnie ciepłe słowa skierować i podziękować:

  1. Uczniom klasy Vi, VII, VIII Szkoły Podstawowej w Brzeziu, której aktywność i zaangażowanie w organizację Szlachetnej Garażówki uczyniło to przedsięwzięcie i radosnym, i skutecznym finansowo.
  2. Dyrekcji, nauczycielom oraz personelowi administracyjnemu Szkoły Podstawowej w Brzeziu za pomoc w zbiórce darów.
  3. Anonimowym ofiarodawcom przedmiotów określonych w liście potrzeb Naszej Rodziny.
  4. Księdzu Proboszczowi za wsparcie, pomoc i osobisty udział w zakupach
  5. Właścicielom oraz personelowi sklepu „Leviatan” w Ujeździe za umożliwienie i pomoc w zbiórce żywności i środków czystości.

„Ciebie wszak rzecz dotyczy, gdy ściana u sąsiada płonie” – ten cytat z Horacego najlepiej oddaje Siłę Waszej pomocy. Uważność na los i potrzeby innych połączona z gotowością do działania na ich rzecz to miara tej siły. Myślę, że po dwóch tygodniach zmagań z przygotowaniem paczki wspólnie uczyniliśmy ten świat choć odrobine lepszym.

Jolanta Syrek
Organizator Wolontariatu Szlachetnej Paczki
w parafii pw. NMP Matki Kościoła
w Brzeziu k/ Zabierzowa