Ogłoszenia Parafialne

Szlachetną Paczkę Czas Zacząć!

 

Chciałabym śmiało ogłosić, jak w latach poprzednich „Szlachetną paczkę pakować czas zacząć!”. Wiem, że Wasza, sytuacja materialna, a być może i rodzinna, uległy zmianie. Po trudnym roku postcovidowym, roku niesienia intensywnej pomocy dla przybyszów z Ukrainy nie jest łatwo udzielać kolejnej pomocy. Jednak ciągle czeka na paczki 1490 rodzin w Polsce, a w tym „NASZA RODZINA” z tak ubogiego rejonu Polski, w którym nie ma darczyńców. Więc jak nie Wy Parafianie to kto pomoże dziadkom wychowującym dwie wnuczki 6-cio i 13-letnią po śmierci rodziców tych dziewczynek. Wasze dary to dowód, że każdy z nas ma coś, co może ofiarować innym. Wasze dary i zaangażowanie będą miały wymiar wręcz terapeutyczny, bo będą wyrazem miłości bliźniego w wymiarze nie tylko biblijnym, ale i konkretnym. Spróbujmy po raz kolejny być ofiarnymi, zadbajmy o to, by w kolejne wieczory jakie dzielą nas do Wielkiego Finału Szlachetnej Paczki, radowała nas myśl, że dzisiaj uczyniłem gest miłości wobec drugiego

 

Tak więc: SZLACHETNĄ PACZKĘ CZAS ZACZĄĆ!

 

Lista potrzeb rodziny jest dostępna w gablocie przed Kościołem, na str www Parafii, bezpośredni link do ogłoszenia: Szlachetna Paczka – PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA (mkbrzezie.pl)
oraz w Internecie w linku: Google Dokumenty

Wybierając rodzinę podjęliśmy zobowiązanie do zaspokojenia 3 najważniejszych potrzeb: żywność długoterminowa, środki czystości, suszarka bębnowa na pranie. Poza tym wskazano jako dodatkowe prośby o mikser planetarny, odkurzacz, materiały szkolne, pościel, koce.

Zbiórka Żywności i środków czystości rozpocznie się od 22 listopada. W budynku Szkoły Podstawowej wystawione zostaną pojemniki na dary a to: sucha, o długim terminie ważności żywność oraz na środki czystości. Zbiórka trwa do 6 grudnia b.r.

Parafianie, którzy zechcą dołożyć się do zakupu w/w rzeczy a zwłaszcza suszarki mogą dokonywać wpłat na konto parafii, która jest oficjalnym darczyńcą rodziny wybranej w Szlachetnej Paczce.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NMP MATKI KOŚCIOŁA W BRZEZIU

ul. NARODOWA 114 32-080 BRZEZIE
Nr rachunku: 78 1440 1127 0000 0000 1242 3489
Tytułem: „DAROWIZNA NA SZLACHETNĄ PACZKĘ 2022

 

Koordynator zbiórki darów: Jolanta Syrek- tel.: 501 342 619