Ogłoszenia Parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022

 

Bóg jest źródłem, Jezus jest rzeką, która wypływa z tego źródła, a Duch Święty jest prądem tej rzeki – tak anonimowy autor usiłuje wyrazić niezgłębioną tajemnicę Trójcy Świętej.

 

Dzisiaj cały Kościół stawia sobie tę tajemnicę przed oczy, aby uwielbić Jednego Boga w trzech Osobach. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej lub porannej – w niedzielę o 15.40 !

  • We wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala bp. męczennika
  • W czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
    Składka przeznaczona jest na budownictwo sakralne

 

W Boże Ciało, (czwartek 16.VI), po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy w kierunku Brzezia.
I ołtarz w okolicy Krzyża – „Bóg Najwyższy, Stwórca nieba i ziemi”
II ołtarz ul. Osiedlowa /bloki – ul. Parkowa/ „To jest Ciało Moje za was wydane”
III ołtarz Budynek Remizy OSP – ul. Kluczwody „To jest Krew moja za was wylana”
IV ołtarz przy Grocie Niepokalanej – ul. Narodowa „To czyńcie na moją pamiątkę”

Gorąco apeluję o czynną pomoc bliższych i dalszych sąsiadów. Proszę także o udekorowanie domów i trasy procesji. Proszę wszystkich Wiernych z okolic gdzie będą ołtarze o zaangażowanie i świadectwo wiary! Bardzo dziękuję również za gorliwe zaangażowanie w przygotowanie kościoła
i całego otoczenia – poczynając od troski o czystość i porządek, przez przystrojenie w kwiaty, a na dekoracji okolicznościowej kończąc. Tradycyjnie zwracam się do Panów strażaków o zabezpieczenie przejścia procesji i niesienie baldachimu; Panie z Róż Różańcowych proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej (z każdej Róży po jednym odcinku drogi); dzieci klasy III i IV o udział w procesji w strojach komunijnych; zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami. Litanię do Najświętszego Serca Jezusa odśpiewamy w czasie procesji. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie!

 

Wyjazd pielgrzymów do Niepokalanowa i Torunia w piątek o g. 4.00 na parkingu parafialnym.

 

Po Bożym Ciele, przez kolejnych osiem dni do następnego czwartku włącznie, przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej – Litania i procesja wokół kościoła.

 

Kandydatów do bierzmowania i Uczniów kl. VIII oraz ich Rodziców zapraszam jutro 13.06.2022 Mszę św. Fatimską o g.18.00 jako podziękowanie za minione lata nauki i formacji duchowej!

 

Bardzo dziękuję również za gorliwe zaangażowanie mieszkańców z ul. Różanej 41,49,51,53A, 53,63 w przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – poczynając od troski o czystość i porządek, umycie okien i witraży przez przystrojenie w kwiaty oraz złożoną ofiarę na fundusz sprzątania. W następnym tygodniu w sobotę zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Różanej 19,29,30,50,52

 

W okresie wakacyjno-urlopowym od 26.06.22 /do czwartej niedzieli sierpnia 28.08.22/nie będzie Mszy św. o g. 16.00 i w środę o 8.00!

 

Ks. Ryszard