Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022

 

Dzisiaj pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim popołudniowa Msza święta. Kazanie pasyjne, które będzie głosił ks. Marcin Wolczko W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i ich Rodziców – następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta następnie Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o g.18.30 oraz również w niedzielę po porannej Mszy św. g.8.00 czyli ok. 8.50

 

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy ; podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoje pięć ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: „Przebili ręce moje i nogi moje, policzyli wszystkie kości moje”. Amen.

 

Dzisiaj po każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli skorzystać w Środę Popielcową!
Rekolekcje wielkopostne dla wszystkich Parafian będą prowadzone przez ks. Andrzeja Wciślaka Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Krakowskiej.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.

 

Dziękuję bardzo Państwu i Rodzinom z ul. Szlacheckiej 186c,194,202 ul. Piaski 4 za wczorajsze  zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin ul. Piaski 7,8,10,13,20