Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu – 28.11.2021r.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować na powtórne przyjście Pana i na Święta Bożego Narodzenia.

 

Zapraszam do udziału w Roratach o godzinie 17.00 (w środy o godz. 8.00). Mile widziane lampiony – symbol Chrystusa, Światłości świata i Maryi, Jutrzenki rozpraszającej ciemności nocy. Dzieci będą otrzymywały pamiątki za udział w Mszach św. roratnich. Jutro będzie wręczona plansza, na której będą naklejać kolejne obrazki – a na każdą Mszę proszę aby przynosiły swoje DOBRE UCZYNKI – napisane lub narysowane na „serduszkach” lub kolorowych stroikach lub ozdobach choinkowych /bombkach/-jedna z choinek będzie przystrojona z tych wszystkich DOBRYCH UCZYNKÓW.

 

Dzisiaj możemy wesprzeć wybraną Rodzinę naszą modlitwą i dobrowolną ofiarą poprzez struktury dzieła SZLACHETNEJ PACZKI ! Można nabywać świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki wigilijne.

 

Św. Mikołaj dla dzieci z Brzezia : 5.12.2021 r o godz. 17:00 – sala Remizy w Brzeziu!

 

  • We wtorek – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA
  • W piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • W sobotę św. Barbary, dziewicy i męczennicy oraz św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła
  • W piątek – 4.XII. Spowiedź od godz. 15.45 – 17.15 – po Roratach Litania do Serca Pana Jezusa. Proszę, by Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówić przed Mszą świętą.
  • W sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych. Chorych przyjmujących Komunię św. co miesiąc i zgłoszonych dodatkowo z okazji Świąt odwiedzę z Komunią św. w sobotę, 18.XII. 2021 od godz. 8.00
    Róże Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. wieczorną i zmianę tajemnic różańcowych.

 

Za półtora tygodnia w środę w UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8.XII) – na godz. 17.00 zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami — będzie poświęcenie i rozdanie medalików z Matką Bożą Niepokalanie Poczętą.

 

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Parkowej 6 i Pani z Komitetu Sprzątającego za przygotowanie świątyni na niedzielę. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z Ujazdu ul. Parkowej 8/1, 10/1,10/2,10/4,10/5,10/6,10/7

 

Życzę wszystkim błogosławionego Adwentu!
Maranna Tha! Przyjdż Panie Jezu!
ks. Ryszard