Ogłoszenia Parafialne

31 Niedziela Zwykła – 31.10.2021r.

 

Tylko wówczas jesteśmy święci, czyli błogosławieni, szczęśliwi, gdy wybieramy drogę Pana. Tylko wtedy wielka jest nasza nagroda w niebie.

 

Msze święte w Uroczystość Wszystkich o godz.: 8.00, 10.00 /w kościele/ i 14.00 – UWAGA ! na cmentarzu parafialnym / O godz.
13.20 Różaniec (Wypominki jednorazowe) Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie.

Państwu Alicji i Adamowi Świechom z ul. Jeziorańskiej dziękujemy a możliwość zaparkowania samochodów w czasie tych dni świętych na ich firmowym parkingu niedaleko cmentarza! Bóg zapłać!

 

  • We wtorek – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH –
    Dzień Zaduszny (2.XI). Msze święte o godz. 6.30, 18.00, 19.00
    W tym dniu i przez cały listopad w dni powszednie będziemy zanosić przed każdą Mszą św. modlitwy za zmarłych, poleconych w Wypominkach rocznych i jednorazowych. Raz w miesiącu będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Najbliższa Msza Wypominkowa do Miłosierdzia Bożego w piątek 5 .XI.2021 r.
  • W czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa 5.XI przypada I piątek miesiąca. Msza św. i Nabożeństwo I-piątkowe o godz. 17.00. Spowiedź od godziny 16.00

 

6.XI – I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

 

Już niedługo 11 listopada – narodowe Święto Niepodległości. Zadbajmy o wewnętrzny wymiar tego święta – modlitwę za Ojczyznę i jej bohaterów, oraz wymiar zewnętrzny – udekorowanie domów posesji flagami narodowymi.

 

Wypominki Roczne – modlimy WSPÓLNOTOWO się za naszych zmarłych przez cały rok w I i III niedzielę miesiąca o godz. 7:50, 9:50 i 15:50. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na Eucharystię, trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych.
Pamiętajmy też o tym, że jeżeli my teraz modlimy się za zmarłych, to Boża Sprawiedliwość sprawi, że za nas również ktoś z naszych bliskich będzie się modlił.

 

Gdy Pan powoła nas do wieczności, wtedy nic nam nie będzie potrzebne, tylko modlitwa za nasze zbawienie.
Raz w miesiącu będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych w Wypominkach rocznych. Najbliższa Msza Wypominkowa w piątek 5.XI 2021 o godz. 17.00
Wypominki są wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Pisząc imiona zmarłych na kartkach wypominkowych, a następnie je odczytując wyrażamy wiarę, że ich imiona są zapisane w Bożej Księdze Życia.
Kartki na wypominki można pobrać przy wyjściu z kościoła i złożyć osobiście u mnie / do końca listopada . Proszę o czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych polecanych w wypominkach oraz określenie godziny!
Proszę jednocześnie Tych Czcigodnych Parafian o uzupełnienie zaległych ofiar /na utrzymanie cmentarza na kolejne lata/ za miejsce grobowe – szczególnie od roku 1999-2000- do 2001 oraz Tych z Państwa , którym w tym roku kończą się terminy.

 

Jeszcze raz dziękuję bardzo Parafianom z ul. Narodowej z ul. Jeziorańskiej z zeszłego tygodnia spod nr. 2,11,17 i 160 oraz z tego tygodnia 27, 29, 31 – Bóg zapłać za za złożoną ofiarę na środki czystości! oraz Państwu Alicji i Adamowi Świechom z ul. Jeziorańskiej za ofiarowane kwiaty- chryzantemy a w przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin: Kasztanowa 1,23,4,12,13

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, 
a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. 
Amen.

x.Ryszard

 

 

Poznaj Polskę przepiękną krainę…..wycieczka historyczna….20.11.2021 /sobota/

Czym zajmowali się członkowie grupy Gwarek 58? Który kierunek w sztuce kierował się snami? Kim był „śląski Steve Jobs”? I jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? W trakcie zwiedzania poznamy najważniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Śląskiego. Przewodnik przedstawi Państwu kolekcję sztuki polskiej od 1945 roku do czasów współczesnych, kolekcję sztuki nieprofesjonalnej i śląskiej sztuki sakralnej, a także wystawę poświęconą historii Górnego Śląska oraz jedyną w Polsce kolekcję scenografii teatralnej. Na koniec wizyta na platformie widokowej, zaadaptowanej 40 metrowej wieży wyciągowej, dawnego szybu Warszawa II KWK Katowice. Przejazd do Pszczyny Zwiedzimy zespół pałacowo-parkowy. W Muzeum Zamkowym obejrzymy autentyczne eksponaty z czasów książąt Hochberg von Pless m.in. apartamenty cesarskie oraz stajnie książęce. Następnie spacer po pałacowym parku, który rozciąga się na przestrzeni 48 ha