Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021

 

W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca, chcemy w postawie adoracji uklęknąć przed Tym, który JEST; którego imię brzmi: Jestem, który jestem i zaśpiewamy po komunii św. SUPLIKACJE!

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, następnie omówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego zamiast cząstki Różańca w intencji Dusz naszych bliskich zmarłych wypominanych popołudniu – o g.16.00 – Msza święta.

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci młodzieży i dorosłych następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta.
Droga Krzyżowa również w niedzielę po porannej Mszy św. o g.10.00 czyli ok. 10.50

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Zarzecze 1,2,3,9,18,19,21,26, za troskę o czystość naszego kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby czystości naszej świątyni – /także mieszkańcom z ul. Kluczwody- Brzezie 44 i 58. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Zarzecze 14, 20, 29, 48 ul. Spokojna 84 ul. Brzozowa 8


INFORMACJA WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY W KRAKOWIE:

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje dwa projekty dla osób, które powróciły z zagranicy: „Nowy start w Małopolsce” – dla osób 30+ i „Wróć z POWERem!” – dla osób do 29 r.ż.

Każdy kto powrócił z zagranicy może aktywnie wykorzystać czas i skorzystać z całkowicie bezpłatnej oferty tych projektów. Oprócz bezpłatnych spotkań indywidualnych z konsultantem i usług doradcy zawodowego oferujemy pomoc w znalezieniu środków finansowych na realizację planu zawodowego (tj. dofinansowania do szkoleń, kursów, egzaminów oraz dotacje lub pożyczki na założenie własnej działalności gospodarczej).

Dodatkowo uczestnicy projektu dla osób do 29 r.ż. mogą skorzystać z tłumaczeń dokumentów, porad psychologa, prawnych i podatkowych, oraz wziąć udział w sesjach mastermind.

Ponadto uczestnicy projektów mogą otrzymać dofinansowanie do szkoleń/85% wartości szkolenia/ w ramach projektów Kierunek Kariera i Kierunek Kariera Zawodowa. Szczegóły na stronie https://kierunek.pociagdokariery.pl/