Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

 

Dzisiaj pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim popołudniowa Msza święta. Kazanie pasyjne, które będzie głosił ks. mgr Krzysztof Rusnak – wikariusz z Bolechowic!

 

W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta.

 

Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można także uzyskać w piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego.

 

Dzisiaj po każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli skorzystać w Środę Popielcową! Droga Krzyżowa również w niedzielę po porannej Mszy św. o 10:00 czyli ok. 10:50

 

W poniedziałek – św. Katedry św. Piotra, apostoła

 

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do podjęcia 33-dniowych rekolekcji, których celem jest całkowite oddanie w niewolę miłości Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Grignion de Montfort.
Rekolekcje rozpoczynają się w sobotę 20 lutego 2021r. i trwają do 24 marca 2021r. Są to rekolekcje internetowe!!! Więcej informacji (rozważania na każdy dzień, krótkie konferencje, itp.) znajdują się na stronie: www.oddanie33.pl oraz na kanale YouTube„Oddanie33”.
Rekolekcje wielkopostne dla wszystkich Parafian będą prowadzone przez ks. Andrzeja Wciślaka Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Krakowskiej w dn. 26, 27, 28.03. 2021

 

Dziękując za dzisiejsze ofiary w celach inwestycyjnych /na zakup pieca grzewczego/ pragnę poinformować że składka na pokrycie ogrzewania za 2 miesiące /od połowy listopada do połowy stycznia/ w zeszłą niedzielę wyniosła 3.345,50zł co pokryło wystawioną fakturę przez zakład gazowniczy TAURON …Bóg Zapłać za Niech Dobry Bóg wynagrodzi Dobrodziejom Naszej świątyni.

 

Uprzejmie proszę Tych z Państwa o uregulowanie spraw administracyjnych /także tych zaległych/ dotyczących miejsc pochówku i tzw. dzierżawy miejsca na cmentarzu parafialnym z lat 1999-2000 …Od prawie 2 lat sprawy te w niektórych przypadkach zalegają w księgowości administracyjnej a cmentarz jest utrzymywany wyłącznie z ofiar wspólnoty parafialnej …Proszę o zrozumienie i odpowiedzialność za dobro wspólne!

 

Podczas ubiegłotygodniowego Kiermaszu Ciast dla Kuby zebrano 5491zl. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym Paniom, które dostarczyły na ten dzień swoje wypieki i inne słodkości, a Wam wszystkim za tak wielką ofiarność i otwarte serce.

 

Dziękuję bardzo Państwu i Rodzinom z ul.Kluczwody 17,19,32,33,37 za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele.
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin ul. Kluczwody 40,42,44,58,59

 

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30-sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć jego rozprzestrzenianie się.
W naszej świątyni w godzinach rannych i po kolejnych Mszach św. niedzielnych i w dni powszednie wszystkie ławki, klamki itp. uchwyty zostaną umyte specjalnymi środkami dezynfekującymi!