Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela zwykła – 14.02.2021

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.
Zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie dzisiaj po Mszach świętych przedpołudniowych (do g. 10.00 a następnie do 12.00) i przed Mszą popołudniową (od g. 15.00) Niech to będzie dla nas okazja do zastanowienia, jakie wybiorę sobie postanowienia i chęć poprawy w zbliżającym się Wielkim Poście.

W środę (17.II) rozpoczyna się Wielki Post. Msze święte o godz. 8.00 i 18.00.
W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje formalnie od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku do końca życia.

W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa / dla dzieci i dorosłych/ i Msza święta św. Droga Krzyżowa również w niedzielę po porannych Mszach św. o g.8.00 i g.10.00.

W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. mgr Krzysztof Rusnak – wikariusz z Bolechowic! Bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali popołudniowa Msza święta bez kazania. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do podjęcia 33-dniowych rekolekcji, których celem jest całkowite oddanie w niewolę miłości Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Grignion de Montfort.
Rekolekcje rozpoczynają się 20 lutego 2021r. i trwają do 24 marca 2021r. Po ich zakończeniu 25 marca 2021r. nastąpi akt Zawierzenia. Udział w rekolekcjach może wziąć każdy, kto pragnie oddać całe swoje życie Maryi. A przez Maryję oddać się na własność Jezusowi. Oddanie się Maryi to nic innego jak wypełnienie przyrzeczeń, które w naszym imieniu wypowiedzieli rodzice na chrzcie świętym, a które my potwierdziliśmy osobiście podczas I komunii świętej i bierzmowania. Są to rekolekcje internetowe.
Na Mszy świętej w dniu 20 lutego 2021 r. będziemy modlić się podczas modlitwy wiernych o światło Ducha Świętego na czas rekolekcji dla wszystkich, którzy biorą w nich udział.
W dniu 25 marca 2021r. po Mszy św. (po przystąpieniu do spowiedzi i przyjęciu komunii świętej) osoby, które wzięły udział w rekolekcjach, będą mogły złożyć akt całkowitego oddania się Matce Bożej. Więcej informacji (rozważania na każdy dzień, krótkie konferencje, itp.) znajdują się na stronie: www.oddanie33.pl oraz na kanale YouTube„Oddanie33”.

Rekolekcje wielkopostne dla wszystkich Parafian będą prowadzone przez ks. Andrzeja Wciślaka Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Krakowskiej w dn. 26, 27, 28.03.2021.

Dziękuję bardzo Państwu i Rodzinom z ul.Kluczwody 1 B/3, 1B/4, 9, 10, 20 za wczorajsze zaangażowanie w utrzymaniu czystości i porządku w kościele. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Kluczwody: 17,19,32,33,37.