Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Adwentu – 20.12.2020

 

Jutro Spowiedź święta w naszym kościele (21.XII) w godzinach 15.30 – 17.00 i 17.30 – 18.30

Dziś podsumowanie udziału w roratach i rozdanie symbolicznych nagród za uczestnictwo. W czwartek (24.XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną przeżyjmy w duchu naszych pięknych tradycji ożywionych wiarą. Niech będzie miejsce na modlitwę, odczytanie Ewangelii o Bożym Narodzeniu (Łk 2, 1-20), dzielenie się opłatkiem i życzenia.

O północy PASTERKA – noc, w którą anioł oznajmi niezwykłą nowinę: Dziś narodził się wam Zbawiciel! Składka przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

  • W poniedziałek – wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła
  • W piątek – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Składka przeznaczona na „świętopietrze”.
  • W sobotę – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, pierwszego męczennika.
    Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 16.00. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Błogosławieństwo owsa!
  • W niedzielę – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY, JEZUSA, MARYI I JÓZEFA ŚWIĘTO ŚW. JANA, Apostoła i Ewangelisty

Na stoliku są jeszcze poświęcone opłatki. Dzisiejsza niedziela jest dniem składki inwestycyjnej. Dziękuję za złożone ofiary. Można złożyć ofiarę na ten cel również w przyszłą niedzielę.

W dobie ” krytykactwa” Wspólnoty Kościoła i oraz kryzysowi wywołanego przez pandemie Covid 19 …utratę pracy… itd. pragnę wyrazić szczególne podziękowanie darczyńcom nowego konfesjonału w naszym kościółku Państwu Agnieszce i Mateuszowi Wróbel, Krystynie Kruk i Pawłowi Kruk z firmy pogrzebowej i kamieniarskiej, Krystynie i Tomaszowi Bąk, Renacie i Krzysztofowi Stępak, Rodzinie Państwa Janusów, Pani Renacie Szumiec i Katarzynie Szumiec-Czepielik a także Osobie, która pragnęła pozostać anonimowa z Polski oraz wszystkim Wiernym z Brzezia, Ujazdu Tomaszowic oraz z Wielkiej Wsi…!

„Bóg zapłać„ za trud pracy wykonawcom konfesjonału! Dziękuje Państwu Agnieszce i Pawłowi Stawiarskim, Ewie i Romanowi Malarzom, Helenie i Mieczysławowi Bialik, Helenie i Stanisławowi Bialik, Rodzinom Wozowiczów, Szewczyków, Kowalikom, Porada, Pani Eugenii Wojtaszek-Jajków, Krystynie Rogala, Marii Jarzyna, Katarzynie Rabiczko, Katarzynie Knapik, Katarzynie Kowalik – Węgiel…
Panom Ireneuszowi Mielniczek, Janowi Majewskiemu, Andrzejowi Lalewicz, Markowi Pac, Stanisławowi Woch, Dariuszowi Pabis, Krzysztofowi Mróz za ich wsparcie bieżących spraw kościoła! Brygadzie pomocnych rąk za pomoc w budowie szopki a Panom Strażakom za pomoc przystrojeniu zewnętrznych dekoracji oświetlenia! Państwu Święchom za ofiarowane kwiaty!

Dzisiejsza niedziela jest dniem składki inwestycyjnej. Dziękuję za złożone ofiary. Można złożyć ofiarę na ten cel również w przyszłą niedzielę.
WSZYSTKIM PARAFIANOM ZATROSKANYM O LOS ŚWIĄTYNI SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE PODZIĘKOWANIE!

Wznowienie dyżurów 9.01.2021

x. Ryszard