Ogłoszenia Parafialne

3 Niedziela Adwentu – 13.12.2020

 

Oczekiwanie to ważna część naszego życia. W oczekiwaniu adwentowym kryje się już radość, której się spodziewamy. Podkreśla to charakter dzisiejszej,  trzeciej niedzieli adwentu, w której dopuszczony i wskazany jest różowy kolor szat liturgicznych.

Wieczór Wigilii przed uroczystością Bożego Narodzenia powinien być przeniknięty religijnymi akcentami. Warto przypomnieć sobie o intencjach pokutnych towarzyszących przedświątecznym porządkom i przygotowaniom, o wspólnym ubieraniu choinki, o modlitwie przed wieczerzą wigilijną połączonej z lekturą fragmentu Ewangelii, o użyciu pobłogosławionych opłatków, o życzeniach, które koncentrują się na wartościach duchowych, o tradycyjnie postnym charakterze dań wigilijnych, o śpiewie kolęd i wspólnym oglądaniu transmisji Mszy świętej w nocy.
Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego rozwoju, pragnę przenieść w inny wymiar spotkania tutaj przy Eucharystycznym Ołtarzu gdzie każdego dnia będzie Msza św. w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic.
Na wyraźne zaproszenie poszczególnych rodzin pragnę odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami / po telefonicznym uzgodnieniu /z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych.

Rozpoczynający się trzeci tydzień Adwentu jest czasem szczególnej modlitwy o chrześcijański wymiar życia naszych rodzin. Zwracajmy więc uwagę na codzienne elementy wyrażające bliskość wobec Boga, który nieustannie do nas przychodzi i na nas czeka, jak modlitwa przed posiłkami, czy słowo przepraszam na koniec dnia.

Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła Trwają odwiedziny chorych przed Świętami. Proszę o zgłaszanie chorych telefonicznie! Parafialna Spowiedź Adwentowa będzie miała miejsce w naszym kościele w poniedziałek 21.XII., w godzinach 15.30– 18.30 Msza św. w dniu Spowiedzi o godz. 17.00. W przyszłym tygodniu składka inwestycyjna na pokrycie kosztów ogrzewania! Poświęcone opłatki na stół Wigilijny i świece Caritas – do nabycia ze stolika przy zakrystii. „BÓG ZAPŁAĆ” ZA OFIARY SKŁADANE NA POMOC MATKOM Z DZIECMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI w swoich łonach…podobne wsparcie będziemy czynić w czasie Pasterki… SOS DLA MATEK!

Pragnę bardzo podziękować Państwu Agnieszce i Mateuszowi Wróbel, Magdalenie i Tomaszowi Czajowskim, Marii Matysiak, Marii Syrek, Krystynie Bąk, Danucie Jamrozik, Krystynie Zdechlik, Renacie Podleś za ich ofiarne wsparcie bieżących spraw kościoła!

WSZYSTKIM PARAFIANOM ZATROSKANYM O LOS ŚWIĄTYNI SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE PODZIĘKOWANIE!

Dziękuję bardzo Państwu z ul.Piaski w Brzeziu n-ry: 4,10,20 za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i za zakupione kwiaty. W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Piaski Brzeziu, n-ry: 13,15,19,21

x.Ryszard