Ogłoszenia Parafialne

27 Niedziela zwykła – 04.10.2020 r.

 

W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

  • Dzisiaj – wspomnienie – św. Franciszka z Asyżu
  • W pon. – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W środę – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  • W piątek ŚWIĘTO ŚW. WINCENTEGO KADŁUBKA, BISKUPA

W październiku, a następnie przez cały okres zimowy do stycznia Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (w środy o godz. 8.00). Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św., w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i uczniowie otrzymują pamiątki udziału w tym nabożeństwie. Okazja do spowiedzi codziennie od godz. 16.40.

Za tydzień przeżywać będziemy kolejny DZIEŃ PAPIESKI: Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” jak co roku organizuje w tym dniu publiczną zbiórkę pieniędzy na fundusz stypendialny dla niezamożnej, a zdolnej młodzieży. Przy naszym kościele będzie okazja, by złożyć ofiarę do specjalnych puszek i w ten sposób przyczynić się do budowy „żywego pomnika” Ojca Świętego Jana Pawła II.

Z tej okazji będzie przeprowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży. W minionym tygodniu nasz Pan Organista Michał całek obchodził wspomnienie swojego Patrona św. Archanioła – niech ten Niebiański Orędownik go chroni od niebezpieczeństw.

Zapraszam na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 17.00 Różaniec Fatimski o godz. 17.30. Msza święta, następnie Litania do Matki Bożej i procesja. Proszę, by figurę Matki Bożej niosły panie z II Róży Różańcowej z Ujazdu.

Przed Dniem Edukacji Narodowej będziemy się modlić w intencji nauczycieli i wychowawców oraz o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży.

Przypominam o możliwości i gorąco zachęcam do włączenia się par małżeńskich przeżywających w tym roku jubileusz do wspólnej Mszy św. dziękczynnej, która będzie odprawiona 13.X o godz. 17.00.

Dziękuje Pani Agnieszce Janik za udzieloną pomoc dzięki , której nasza parafia uzyskała pomoc rządową w ramach TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ.

Dziękuję bardzo Państwu z ul. Szlacheckiej 54, 56 za złożona ofiarę na rzecz sprzątania a Paniom z Komitetu za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Za tydzień zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Szlacheckiej 66,68,70,72,76