Ogłoszenia Parafialne

26 Niedziela zwykła – 27.09.2020r.

 

W dzisiejszą niedzielę uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Bernardyny Jabłońskiej i św. Brata Alberta – gościmy Siostry Albertynki z Domu Generalnego z Krakowa.

W minioną środę w czasie wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 z rąk Metropolity Krakowskiego Abp. Marka Jędraszewskiego 42 młodych ludzi przyjęło SAKRAMENT DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ!

Jeszcze raz bardzo dziękuję Rodzicom dzieci kl. IV i młodzieży bierzmowanej za pracę wokół czystości i wystroju kościoła, za kwiaty i złożoną ofiarę na rzecz prac inwestycyjnych oraz za miłą życzliwą współpracę!

Msza św. w intencji małżeństw przeżywających jubileusz 10 cio, 15 sto, 20 sto, 25 cio, 30 sto, 40 sto i 50 cio lecia i więcej będzie miała miejsce 13 października br. o godz. 17.00. – nabożeństwo fatimskie! Bardzo proszę o zgłaszanie po Mszach świętych do zakrystii małżeństw, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze!

 

Kalendarz liturgiczny:

  • W poniedziałek – św. Wacława, męczennika, patrona katedry wawelskiej
  • We wtorek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA
  • We środę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • W czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W piątek świętych Aniołów Stróżów
  • W niedzielę – wsp. św. Franciszka

 

W październiku od czwartku (1.X), a następnie przez cały okres zimowy, Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 (w środy o godz. 8.00).

Różaniec będzie odmawiany w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30. Tradycyjnie będą rozdawane pamiątki udziału w nabożeństwach.

Odwiedziny chorych w sobotę, 3 października, od godz. 9.00; /proszę o zgłoszenia telefoniczne/ po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękuję Paniom za udział indywidualny we wczorajszej pielgrzymce Róż Różańcowych do Łagiewnik. Dziękuję za złożoną ofiarę i sprzątanie świątyni przez rodziny z ostatniego dyżuru parafialnego ul. Szlacheckiej 25,29,40,44,45
W przyszłym tygodniu zapraszam przedstawicieli rodzin z ul. Szlacheckiej 50,52,54,56