Ogłoszenia Parafialne

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020

 

W nadchodzącym tygodniu będziemy obchodzić następujące święta i wspomnienia:

  • We wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
  • W czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – pamiętajmy z wdzięcznością w modlitwie za dar wieloletniej posługi kapłańskiej w naszej parafii ks. dr Grzegorza Kubika /Prob. w Dziekanowicach/ – w dniu Jego imienin!
  • W piątek – wsp. błog. Sióstr z Nowogródka /męczennic/
  • W sobotę – św. Matki Teresy z Kalkuty

 

Kończy się czas wakacji, od jutra Msze święte wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00 (w środy o godz. 8.00 rano).

 

Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej – we wtorek 1.IX., o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców, i nauczycieli.

 

Młodzież uczęszczającą do szkół ponadpodstawowych zapraszam na Eucharystię z okazji rozpoczęcia roku w  pierwszy piątek miesiąca (4.IX) na godz. 18.00.

 

Okazja do Spowiedzi – przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św., w piątek od godz. 17.00. Niech skorzystanie z Sakramentu Miłosierdzia będzie naszym duchowym przygotowaniem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, I piątku.

 

W I piątek (4.IX) po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa, Akt Wynagrodzenia, i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W I sobotę (5.IX) odwiedziny Chorych z Komunią świętą od godz. 8.30. /proszę o telefoniczne zgłaszanie chorych/ Po Mszy świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych Róż Żywego Różańca.

 

Zapraszam, także w imieniu Sołtysów i Rad Sołeckich wsi Brzezie i Ujazd, dzisiaj na Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory i o błogosławieństwo Boże na kolejny rok dla mieszkańców Brzezia i Ujazdu o godz. 14.00.

 

Proszę Rodziców kandydatów do bierzmowania o telefoniczne /na nr. parafialny/ umawianie się na spotkania kwalifikujące do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej /sala św. Franciszka – godz. popołudniowe od 16.45 lub wieczorne od 18.45 – ok. 15 min/

 

Dziękuję bardzo za przygotowanie świątyni na kolejny tydzień przez Panie z Komitetu Sprzątania . Paniom i Panom z klubu Seniora z Ujazdu wraz z Panem Sołtysem Janem dziękuję za kwiaty w kościele. Za tydzień rozpoczynamy dyżur sprzątania naszej świątyni zapraszam więc przedstawicieli rodzin: z ul. Nad Potokiem 4,12,14,16 oraz ul. Lipowa 1,2,7