Ogłoszenia Parafialne

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.08.2020

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Eucharystii adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Kalendarz liturgiczny:

  • We wtorek– wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • We środę rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny
  • We czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
  • W sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • W niedzielę – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), DZIEWICY I MĘCZENNICY, patronki Europy
  • I – piątek miesiąca – możliwość spowiedzi od 18.00 do 19.15
  • A w następny czwartek – ŚWIĘTO NMP KALWARYJSKIEJ (13.VIII)
    O godz. 19.00 – Msza św., następnie Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo proszę o przygotowanie rozważań tajemnic różańcowych oraz niesienie figury Matki Bożej przez wytypowane Panie z Róż Różańcowej Ujazdu.

ROZPOCZĄŁ SIĘ MIESIĄC SIERPIEŃ – DLA POLAKÓW SZCZEGÓLNY WE WSPOMNIENIA HISTORYCZNE ! PRZEŻYWAMY OD WCZORAJSZEJ SOBOTY ROCZNICE POWSTANIA WARSZAWSKIEGO. CZCIMY POLEGŁYCH I POMORDOWANYCH W CZASIE JEGO TRWANIA.
DZIĘKUJEMY BOGU ZA CUD NAD WISŁĄ W 1920 R. I ZA POKOJOWO ZAKOŃCZONE STRAJKI NA WYBRZEŻU W 1980 R. W TYM SZCZEGÓLNYM MIESIĄCU KOŚCIÓŁ POLSKI WZYWA NAS DO OFIAROWANIA BOGU DARU ABSTYNENCJI.

Papieskie Dzieło Misyjne „ MIVA POLSKA„ wspomagające polskich misjonarzy dziękuje za dar serca ofiarowany na zakup środków transportu dla ośrodków misyjnych w wysokości 1.854,50 PLN……„Bóg Zapłać„

Dziękuję Panu Wiesławowi Czajowskiemu za wymalowanie drzwi głownych! Na stoliku z prasą religijną jest GOŚĆ NIEDZIELNY do którego zakupienia i przeczytania bardzo serdecznie zachęcam! Dziękuję bardzo Paniom z „ Komitetu Sprzątania„ za podjęcie dyżuru w przygotowaniu świątyni na niedzielę.

x. Ryszard