Ogłoszenia Parafialne

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020

 

Odpowiadając na apel naszego Księdza Metropolity Krakowskiego  Marka Jędraszewskiego nasza Wspólnota Parafialna przekazała na konto krakowskiego Caritasu ofiarę na rzecz powodzian w wysokości 1 135,50 PLN 

W bieżącym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

  • W poniedziałek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta 
  • We wtorek – wsp. św. Kamila de Lellis , prezbitera
  • W środę – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej)
  • W sobotę – św. Szymona z Lipnicy , prezbitera

 

Jutro w poniedziałek   (13.VII) Nabożeństwo Fatimskie, Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 18.00  OSOBISTA ADORACJA
18.25 – Różaniec Fatimski prowadzony przez Róze Rózancowe – Msza św. o godz. 19.00, następnie Litania Loretańska z procesja z figurą MB Fatimskiej – błogosławieństwo Najświętszym  Sakramentem.
Proszę przynieś świece i proszę by figurę niosły Panie z I-szej Róży Różańcowej pw. św. Jana Pawła II z Brzezia. 

 

Istnieje jeszcze możliwość złożenia intencji w skrzynce na filarze przy wejściu do kościoła lub zamówienia poprzez stronę internetową parafii mkbrzezie.pl  

 

Będziemy prosić Matkę Najświętszą o opiekę nad naszą parafią, w sposób szczególny polecać Jej będziemy losy naszej Ojczyzny i naszego narodu!

 

Po kilku latach przyszedł czas na remont i odnowienie zewnętrznej elewacji naszej świątyni i remontowe prace dekarskie.

 

W przyszłą niedzielę, 19.VII, kiedy przypada termin składki inwestycyjnej -dobrowolne ofiary , które można będzie także wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „ KOŚCIÓŁ”  / za , które z góry dziękuje w imieniu wszystkich zatroskanych Parafian / będą  przeznaczone na pokrycie kosztów oraz zakupów 260 litrów materiałów i farb do odnowy elewacji naszego kościoła.

 

Panom Józefowi Szumcowi, Mieczysławowi Sikorskiemu , Krzysztofowi Sikorskiemu , Sławomirowi Sendor , Bartłomiejowi  Szczuka /OSP/ Maciejowi Góralczykowi z firmy MED-BUD –  składam najserdeczniejsze podziękowanie za bezinteresowną ofiarowaną  pracę i czas dla dobra DOMU BOŻEGO!