Ogłoszenia Parafialne

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.07.2020

 

Z uwagi na pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. w miejsce kazania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i odmówienie uroczystego Aktu oddania Maryi Jasnogórskiej

W bieżącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia:

  • W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy – W tym dniu przypada patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych
  • We środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • W czwartek – wsp. św. Augustyna Zhao Rong wraz z Towarzyszami męczennikami
  • W sobotę  – ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, patrona Europy

 

Za osiem dni (13.VII) w poniedziałek – Nabożeństwo Fatimskie. 

Różaniec Fatimski  18.25 – Msza św. o godz. 19.00, następnie Litania Loretańska połączona z procesja figury MB Fatimskiej. Proszę, by figurę niosły Panie z I Róży Różańcowej z Brzezia. Proszę o składanie duchowych intencji modlitewnych gdyż w tym czasie niebo jest szczególnie otwarte na nasze prośby!

 

UWAGA! 

W tym roku kalendarzowym nie ma już wolnych terminów Mszy św. jedynie Msze św. zbiorowe /tzn. Msze św. Fatimskie od 13.05-13.10.2020  oraz Msze św. do Miłosierdzia Bożego w każdy I piątek miesiąca od listopada do kwietnia następnego roku  lub w nadzwyczajnych okolicznościach/ jubileusze, dziękczynienia itp. – w takich przypadkach proszę o kontakt!

Bardzo dziękuję Panom z Komitetu za podjęcie dyżuru w trosce o czystość i piękno świątyni . Państwu Młodym: Gabrieli i Mateuszowi – dziękuję za kwiaty w kościele i życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej na rozpoczętej drodze życia małżeńskiego. 

Sprawy kancelaryjne będą z uwagi na okres urlopowy załatwiane w niedzielę po Mszach św. W lipcu i sierpniu Msze święte w niedziele będą bez zmian o godz. 8.00, 10.00, 16.00. 

W tygodniu we środę Mszy o godz. 8.00 rano nie będzie! pozostałe dni o 19.00!   W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o Panu Bogu, modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

Z kapłańską modlitwą oraz błogosławieństwem
ks. Ryszard Barański