Ogłoszenia Parafialne

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020

 

Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 15.40!

 

Dzisiaj  zapraszam  po Mszy św. o g. 8.00 na spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci kl. III SP , które 20.09.2020 będą miały w naszej parafii I komunię św. a po Mszy św. o g. 10.00 zapraszam na podobne spotkanie zainteresowaną młodzież obecnych kl. VII , VIII,  I –II kl. szkół średnich obowiązkowo  wraz z Rodzicami ! Sprawy kancelaryjne będą z uwagi na okres urlopowy załatwiane w niedzielę po Mszach św. 

 

W bieżącym tygodniu przeżywamy następujące święta i wspomnienia:

  • Dzisiaj – św. Ireneusza, biskupa i męczennika 
  • Jutro UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
    Można uzyskać odpust zupełny za używanie z czcią przedmiotu pobożności,  pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez jakiegokolwiek biskupa  wraz z wyznaniem wiary w dowolnie zatwierdzonej formie.
  • Wtorek – Zakończenie nabożeństw czerwcowych – po Mszy św. wieczornej Litania do Serca Pana Jezusa  z procesją!
  • W piątek – święto św. Tomasza, Apostoła

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (3.VII). Spowiedź codziennie 20 min. przed Mszą św., w piątek od g.18.00. proszę o odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Msza św. o godz. 19.00, po niej Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem Wynagrodzenia! 

W I sobotę (2.VII). zmiana tajemnic Różańcowych Róż Żywego Różańca podczas Mszy św. wieczornej. 

 

Dziękuję!

Diakonii Żywego Różanca – Paniom  Zelatorkom i wszystkim Paniom z Róż , które modlą się nieustannie za cała naszą Wspólnotę Parafialną itd.

Diakoni Ruchowi Czystych Serc – młodzieży która jest przyszłością Kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej!

Diakoni Muzycznej – scholi z animatorką muzyczną Kamilą Szumny, Chórowi  Parafialnemu z Panem Michałem na czele,

Diakoni App. Chorych i Starszych z Panią Jolantą Syrek , Renatą Szumiec, 

Diakoni Mediów Katolickich z Panem szafarzem Adamem Piwowarem , Bartłomiejem Smaciarz,

Diakonii Ewangelizacyjnej z Panem Jackiem Reką /6 mężczyzn/

Diakonii  Słowa Bożego –  czyli Kręgu Biblijnego – /25 osobom/

Diakonii Służby Liturgicznej – ministrantom i lektorom za całoroczną posługę i ubogacanie liturgii. Po wakacjach zapraszam nowe osoby do scholi młodszej i starszej oraz do grona ministrantów. Paniom Teresie , Marioli Wojtaszek oraz Stanisławie  Sowa mamy czyste ornaty i bieliznę liturgiczną – zostało odnowionych 16 ornatów i alb welonów itp.  wyczyszczone i odnowione w pracowni jubilerskiej relikwiarze i kielichy do Mszy św.  

Kręgowi Oazowych Rodzin i Małżeństw – za chęci formacji duchowej wsp. Rodzinnej,

Kręgowi Małżeństw Niesakramentalnych – za odwagę i siłę mówienia o bólu duchowym!

Komitetowi Sprzątającemu naszą świątynie – za troskę o Dom Boży!

Radzie Parafialnej  –  za pomoc, radę i wsparcie w pomysłach!

Władzom naszej Gminy na czele z Panią Wójt Elżbietą Burtan , Dyrekcji SP w Brzeziu ,  naszemu Panu Radnemu z Brzezia  i  panom Sołtysom Wiesławowi Czajowskiemu i Janowi Baranowi za współpracę dla dobra ludzi!

 

Bardzo dziękuję Paniom z Komitetu  i  Panu z ul. Narodowej , którzy   wczoraj włożyli trud w przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę; Państwu Młodym: Magdalenie i Mateuszowi  dziękuję za kwiaty w kościele i życzę błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Najświętszej na nowej drodze życia.

Wszystkim bez wyjątku Dobroczyńcom i Ofiarodawcom wobec naszej małej świątyni za dar serca i wspaniałych ofiarnych rąk!  Bóg Zapłać za wszystkie ofiary na witraż św. Jana Pawła II! 

   

W lipcu i sierpniu Msze święte w niedziele będą bez zmian  o godz. 8.00, 10.00, 16.00. 

W tygodniu we środę Mszy o godz. 8.00 rano nie będzie! pozostałe dni o 19.00!

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o Panu Bogu, modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzę wspaniałego zdrowego wypoczynku!

 

Z wdzięcznością i kapłańską modlitwą oraz błogosławieństwem ….
ks. Ryszard Barański